Dania

Dania oferuje swoim mieszkańcom wysoki poziom życia, rozwój technologiczny, oraz duże nakłady finansowe na edukację. Studia w Danii są bezpłatne dla obywateli UE, a ponadto nie musisz znać języka duńskiego, gdyż zajęcia prowadzone są po angielsku, a duńskie uczelnie uznają Twoją wcześniejszą edukację.

 

Fisheye view on colorful houses and tour boat in famous canal Nyhavn in Copenhagen, Denmark

 

Nauczanie ukierunkowane jest na zdobywanie doświadczenia i praktycznych umiejętności w zakresie danej specjalności.

Oznacza to, że nauczysz się rozwiązywać problemy i szukać pomocy w odpowiednich źródłach, zamiast uczyć się na pamięć definicji i regułek, co przygotuje Cię do dobrego rozpoczęcia kariery zawodowej.

 

 

Studia w języku angielskim zwiększają możliwości zatrudnienia tak w Polsce, jak i na całym świecie.

Biegła znajomość angielskiego oraz praktyczna i nowoczesna wiedza wyniesione z takich studiów są dużym atutem absolwentów w ich karierze zawodowej.

 

Na chwilę obecną, edukacja w Danii oceniana jest jako jedna z najlepszych w Europie. Kraj ten charakteryzuje się wysoką stopą życiową, rozbudowaną infrastrukturą, mnogością atrakcji, satysfakcjonującym rynkiem pracy i przede wszystkim świetnymi uczelniami. Studia w Danii to przepustka do lepszego startu w życie i możliwość zdobycia prestiżowego dyplomu.

 

Studiowanie w Danii – korzyści

  • Dania zachwyca przede wszystkim elastycznym systemem szkolnictwa i profesjonalną, aczkolwiek przyjazną atmosferą.
  • Duńskie uniwersytety są nowoczesne i doskonale wyposażone, co gwarantuje najwyższą jakość nauczania.
  • Państwo duńskie wydaje ogromne pieniądze na organizowanie zaplecza dydaktycznego, dodatkowe kursy, szkolenia i warsztaty. Nie bez przyczyny 10% duńskiego budżetu przeznaczone jest na szkolnictwo.
  • Nauka jest całkowicie bezpłatna, student nie musi opłacać czesnego na uczelni.
  • W ramach studiów można uczyć się języka duńskiego, kursy organizowane są zazwyczaj po godzinach wykładów.
  • Duńskie uczelnie kładą szczególny nacisk na praktyczne przygotowanie do zawodu. Nauka nie ogranicza się wyłącznie do przyswajania teorii, ale w jej skład wchodzi również wiele zajęć praktycznych i stażów.
  • Nauczanie jest bardzo efektywne, bo zajęcia prowadzone są w małych grupach, a nawet indywidualnie. Duńskie uczelnie podejmują współpracę z przedsiębiorstwami z całego świata, a ich pracownicy aktywnie włączają się w zajęcia, przekazując studentom niezbędną wiedzę.
  • Zastosowanie sytemu ECTS powoduje, że rozpoczętą w Danii naukę, można z powodzeniem kontynuować w dowolnym europejskim kraju.
  • Edukacja w Danii to ponad 200 placówek dydaktycznych organizujących 120 rodzajów kursów w 50 dziedzinach.
  • Współpraca międzynarodowa, jaką podejmują duńskie uczelnie, pozwala studentom na wymiany międzynarodowe i odbywanie praktyk w dowolnym miejscu na świecie.

 

Różnice miedzy duńskim a polskim systemem edukacji

W Polsce zbyt duży nacisk kładzie się na posiadanie wiedzy teoretycznej, w Danii natomiast, system szkolnictwa nastawiony jest na kształcenie profesjonalistów, którzy potrafią wykorzystać swoją wiedzę w praktyce.

 

Studiowanie w Danii, to przede wszystkim nauka autoprezentacji oraz doskonalenia umiejętności technicznych. Absolwenci uniwersytetów potrafią wdrożyć uzyskaną na studiach wiedzę w działanie. W Polsce natomiast często dopiero pierwsza praca jest w stanie nauczyć absolwenta zawodu.

 

Ponadto Dania przeznacza ogromne środki na szkolnictwo, dlatego też na uczelniach nie brakuje sprzętu, pomocy dydaktycznych ani innowacji, które sprzyjają nauce. W Polsce w dalszym ciągu szkolnictwo jest bardzo ubogo wyposażone.

 

Największą różnicą jest jednak nacisk polskich wykładowców na przyswajanie niepotrzebnej wiedzy teoretycznej w przeciwieństwie do nauki zdobywania potrzebnych informacji w Danii.

 Dania1

 

Jeśli wybierasz szkołę wyższą, najlepszym wyjściem jest właśnie Dania. Studia tam zagwarantują Ci naprawdę wysoki poziom, prestiż i skrupulatne przygotowanie zawodowe, które jest w obecnych czasach niezwykle cenione przez pracodawców.

 

Studia w Danii, to przepustka do kariery zawodowej w każdym miejscu na świecie. Pomożemy Ci zorganizować wyjazd i studia na wybranym kierunku.

 

System studiów w Danii

Po ukończeniu liceum w Polsce studenci mogą wybrać dwie różne ścieżki kariery: rozpocząć studia AP Degree lub Bachelor.

 

AP Degree to nauka w university college, która trwa dwa lata. Po tym czasie można rozpocząć pracę otrzymawszy tytuł AP, lub kontynuować naukę na programie Bachelor Top-Up Degree przez półtora roku, by uzyskać tytuł licencjata. Absolwent takiego programu może ubiegać się o przyjęcie na roczne lub dwuletnie studia magisterskie. Niektóre akademie i university colleges oferują jednolity program licencjacki Bachelor Degree, który trwa 3,5 roku z uwzględnieniem półrocznej praktyki zawodowej. Absolwenci obu programów, zarówno Bachelor, jak i Top-Up, mogą ubiegać się o przyjęcie na roczne lub dwuletnie studia magisterskie w Danii lub innym kraju.

 

Absolwenci liceum mogą także od razu starać się o przyjęcie na uniwersytet na program Bachelor Degree, który trwa 3 lata i kończy się otrzymaniem tytułu licencjata. Absolwenci takiego programu mogą ubiegać się o przyjęcie na studia magisterskie.

 

System edukacji w Danii prezentuje w uproszczeniu schemat:

system nauki w Danii

Darmowe studia w UE!

Pobierz broszurę

Studia w Anglii

Studia w Anglii

Kariera w hotelarstwie