Wyjazdy do Australii
tel. 71 34 34 009
biuro@perfect.wroc.pl
Odwiedź nasz profil na facebooku

Medical University of Pleven

Uniwersytet Medyczny w Pleven jest częścią europejskiego systemu edukacji i swoim absolwentom wydaje dokument zwany EUROPEAN DIPLOMA SUPPLEMENT, który jest uznany przez European Commision, European Council i UNESCO/CEPES. Oznacza to, iż zdobyte kwalifikacje zostaną uznane w każdym kraju Unii Europejskiej. Ponadto, dyplom taki jest jednym z dyplomów rozpoznawalnych na świecie. O jedno miejsce na uczelni ubiega się ośmiu studentów.

 

Pleven2 Pleven4

 

 

Medical University of Pleven jest uważany za jeden z najlepszych uniwersytetów medycznych w Bułgarii. W jego skład wchodzą trzy szkoły (Medicine, Public Health i Medical Care), centrum kształcenia podyplomowego i City Medical College. Szpital akademicki ma miejsce dla ponad 1 000 pacjentów. Jest także bardzo dobrze wyposażony; mieści się w nim na przykład Endoscopic Training Centre for Robotic Surgery.

 

Uniwersytet zatrudnia ponad 60 profesorów i 300 adiunktów, z których większość jest członkami międzynarodowych stowarzyszeń naukowych. Nauka polega na wykładach, ćwiczeniach i seminariach w małych grupach oraz praktykach. Uniwersytecka biblioteka posiada bogate zbiory literatury bułgarskiej i angielskiej. Uniwersytet posiada także akademik i własne boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki.

 

Pleven oddalone jest o ok. 130 km od Lotniska w Sofii, a koszt autobusu lub pociągu to ok. 10 EUR. Jeżeli student życzy sobie transferu z lotniska na uczelnię, powinien zgłosić to do departamentu edukacyjnego maksymalnie na tydzień przed przylotem. Zostanie wówczas (za odpowiednią opłatą) odebrany z lotniska w Sofii przez pracownika uniwersytetu i zawieziony do akademika.

 

Medycyna

Studia medyczne trwają 6 lat, z czego 5 obejmuje naukę teoretyczną, a szósty rok to praktyka w szpitalu. Z tego względu, choć zajęcia odbywają się w języku angielskim, należy równolegle uczyć się bułgarskiego (6 godzin w tygodniu przez pierwsze 3 lata), by mieć szansę porozumienia się z pacjentami.

 

Rok szkolny rozpoczyna się w lutym, przez co studenci, którzy nie dostali się na medycynę w kraju nie tracą całego roku akademickiego.

 

Pleven5 Pleven1

 

 

Uniwersytet Medyczny w Pleven pozwala także na zrobienie specjalizacji po zakończeniu studiów lub na uzyskanie tytułu doktora medycyny. Aplikować mogą wszyscy absolwenci studiów medycznych.

 

Rekrutacja

Złożenie aplikacji do 1. października:

 

  • Aplikacja pobrana ze strony uniwersytetu wraz z krótkim CV
  • Świadectwo maturalne ze średnią równą lub wyższą niż 62% z rozszerzonej matury z biologii i chemii (przetłumaczone na bułgarski i poświadczone przez ambasadę Bułgarii).
  • Zaświadczenie medyczne o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu lekarza wydane nie wcześniej niż na miesiąc przed złożeniem aplikacji.
  • Świadectwo ukończenia szkoły średniej ze średnią z biologii i chemii równą lub wyższą niż 62% (przetłumaczone na bułgarski i poświadczone przez ambasadę Bułgarii).
  • Cztery kolorowe i aktualne zdjęcia paszportowe.
  • TOEFL 550 lub IELTS 6 lub FCE lub inny uznany na świecie certyfikat językowy (przetłumaczony na bułgarski i poświadczony przez ambasadę Bułgarii).

 

Koszty

Application fee EUR 50.00
Tuition EUR 7 000 / year
Acommodation EUR 100 / month

Darmowe studia w UE!

Fisheye view on colorful houses and tour boat in famous canal Nyhavn in Copenhagen, DenmarkJako obywatel Unii Europejskiej możesz za darmo studiować w Danii i Szwecji, obniżyć koszty studiów w Irlandii i Holandii lub wziąć studencką pożyczkę w Wielkiej Brytanii.

 

Przeczytaj o możliwościach na naszej stronie lub skontaktuj się z nami:

tel./fax: 0-71 34 34 009
email: studia@perfect.wroc.pl

 

 

Pobierz broszurę

kierunki studiow

Zapraszamy do zapoznania się z naszą broszurą.

 

Studia w Anglii

TRU1

 Z każdym rokiem coraz więcej studentów podejmuje naukę w Anglii. Brytyjskie uniwersytety mają bardzo dobrą renomę, oferują także wiele ciekawych kierunków do wyboru. Studia w Anglii są praktyczne, a dyplom pomaga w otrzymaniu dobrej pracy w przyszłości.
Mimo, że studia są płatne, studenci z Polski mogą starać się o pożyczkę studencką.
Poczytaj więcej o studiach w Anglii lub skontaktuj się z nami:
tel./fax: 71 34 34 009
email: studia@perfect.wroc.pl

Kariera w hotelarstwie

Belfast Streets Ahead

Jeśli marzysz o zarządzaniu wysokiej klasy hotelem w wybranym przez Ciebie kraju, mamy ciekawą propozycję!
Studia w irlandzkim Shannon College of Hotel Management pomogą Ci w uzyskaniu najwyższych kompetencji niezbędnych do sprawowania wysokich funkcji w hotelach na całym świecie. Podczas nauki odbędziesz płatny staż w  jednym z zagranicznych hoteli.

Szkoła współpracuje obecnie z najlepszymi hotelami świata, takimi jak Four Seasons, Sheraton, Le Meridien, Radisson, Marriott, Shangri La, Ritz. Można odbyć praktykę w jednym ponad stu hoteli w szesnastu krajach.

W momencie ukończenia nauki 100% absolwentów ma oferty pracy.

tel./fax: 71 34 34 009
email: studia@perfect.wroc.pl
Darmowe studia w UE!

Czytaj więcej

x