Twoje dziecko martwi się, że nie dostanie się na  medycynę / stomatologię w Polsce? 

Studia za granicą spełnią jego marzenia!

Wyniki matury nie są istotne - liczy się tylko test wstępny, do którego można się bardzo dobrze przygotować!

Drogi Ojcze / Droga Mamo Maturzysty/Maturzystki,

Twoje dziecko przez kilka lat uczyło się bardzo intensywnie chemii, biologii i matematyki (lub fizyki). Setki godzin zajęć, ćwiczeń, zadań domowych, korepetycji. To wszystko może nie wystarczyć, aby dostać się na medycynę/stomatologię w Polsce - często nawet na płatne studia. Konkurencja jest bardzo duża, wielu kandydatów przypada na jedno miejsce, bo zawód lekarza medycyny czy stomatologii to prestiż, pomoc cierpiącym pacjentom i coraz częściej także wysokie zarobki.

Jeśli Ty też jesteś lekarzem i masz już ugruntowaną pozycję zawodową, duże grono pacjentów, może też dobrze prosperującą prywatną prakykę - na pewno chciał(a)yś pomóc Twojemu dziecku w jego karierze lekarskiej, wprowadzić go w świat medycyny lub stomatologii i może przekazać kiedyś praktykę i pacjentów.

Jeśli wyniki maturalne Twojego dziecka będa poniżej 80-90% i nie dostanie się na studia medyczne w Polsce - czy to znaczy, że jego nauka nauka była czasem straconym, że nie ma szans na spełnienie jego (i pewnie Twoich też) marzeń o zostaniu lekarzem medycyny lub stomatologii? 

Może spróbowac poprawić wyniki matury za rok - czyli czeka je kolejny rok  (a może nawet kilka lat) ciężkiej pracy nad programem liceum - bez gwarancji sukcesu

Czy jest jakaś inna szansa na sukces? Tak - proponuję ją dzisiaj!

Dlaczego Twój syn/Twoja córka nie miał(a)by spróbować dostać się na studia medyczne za granicą, studiować w języku angielskim w jednym z krajów Unii Europejskiej? Zdobędzie dyplom lekarza / stomatologa uznawany we wszystkich krajach UE (więc także w Polsce). Bedzie też dobrze przygotowany językowo i zawodowo, aby pracować w krajach anglojezycznych.  Jeśli zechce - będzie mógł/mogła przenieść się na studia w Polsce po 2-gim roku.

Bardzo ważne: dostanie się na wymarzone studia medyczne/stomatologiczne bez większych problemów i już jesienią będzie studiował/a MEDYCYNĘ lub STOMATOLOGIĘ (podczas gdy jego/jej koledzy bedą powtarzali materiał z chemii na kolejną maturę).

Skorzystaj z tej szansy - pomożemy we wszystkich formalnościach

bezpłatnie!

Nie obawiaj się, że Twoje dziecko nie da rady. Przecież tyle już włożył/a tyle wysiłku, czasu i pieniędzy w przygotowanie do matury. Szkoda byłoby tego nie wykorzystać. Te studia są własnie dla niego/niej!

Oto korzyści, jeśli Twoje dziecko zdecyduje się studiować za granicą w UE:

 • Edukacja na poziomie europejskim, kwalifikacje uznawane w całej Unii Europejskiej - w tym także w Polsce
 • Biegła znajomość języka angielskiego branży medycznej, możliwość pracy w krajach anglojęzycznych  (szansa na nostryfikację dyplomu w takich krajach, jak USA, Kanada, Australia)
 • Studia w międzynarodowym środowisku, wiele ciekawych znajomości z ludźmi z całego świata
 • Bardziej praktyczne (a mniej 'pamięciowe') studia, niż w Polsce
 • Prestiż i wyróżnienie się z tłumu absolwentów uczelni polskich

Dowiedz się, jak dostać się na medycynę/stomatologię za granicą

Od 20 lat pomagamy młodym Polakom realizować ich marzenia poprzez wyjazdy i edukację za granicą. Stale szukamy dla nich nowych możliwości, zwłaszcza kiedy zamykają się stare (nikt nie wie, jak to będzie w UK po wyniku referendum o 'Brexicie')

PERFECT oficjalnie reprezentuje wiele uczelni zagranicznych. Znamy wymagania, procedury, mamy 'szybką ścieżkę' aplikacji dla naszych klientów. Z nami o wiele łatwiej dostaje się na wybrane studia zagraniczne - wiele procedur robimy za naszych klientów!

Dzisiaj pokazuję Ci jedną z najlepszych okazji, aby Twoje dziecko mogło zostać lekarzem / stomatologiem - nawet jeśli nie uzyskało na maturze 90% z chemii i biologii ;)

Medycyna / Stomatologia

na Słowacji

Zobacz, jak korzystne i przyjazne są kryteria przyjęcia na tej uczelni.

 • Wyniki matury z Polski nie są brane pod uwagę - Więc nie matrw się, jeśli matura z chemii czy biologii jest poniżej 90%
 • Liczy się tylko egzamin testowy z chemii i biologii - Przygotujemy  do niego poprzez testy przygotowawcze z odpowiedziami
 • Są bardzo duże szanse na przyjecie - Dzięki testom przygotowawczym z odpowiedziami 
 • Studia są w jezyku angielskim - Ale nie trzeba zdawać dodatkowych egzaminów z jezyka angielskiego

Przeprowadzimy przez cały proces aplikacji.

Przygotujemy do egzaminu testowego.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto studiować za granicą, czy może lepiej poczekać kolejny rok (lub nawet kilka lat) w Polsce i poprawiać wyniki matury - zobacz, co mówią polscy studenci medycyny lub stomatologii z Koszyc. Twój syn/Twoja córka może dzielić ich doświadczenie już niedługo.

Zuzanna Maksymowicz, studentka medycyny:

Jeśli chodzi o wybór kierunku studiów to jestem zadowolona. Jako, że jestem osobą, która zmieniła kierunek studiów po licencjacie o 180 stopni, cieszę się tym bardziej, że medycyna chyba okazuje się być tym w 100% trafionym. Wiadomo, pierwszy rok to zupełnie nowe wrażenia - nowy tryb nauki, wiele informacji, sporo wiedzy do przyswojenia. Myślę, że dla niejednej osoby jest to taki rok weryfikujący czy jest to właśnie odpowiedni kierunek studiów. Ja jestem szalenie zadowolona i kompletnie niezrażona ilością pracy, jaką musiałam przez ten rok wykonać i wręcz z pewną niecierpliwością oczekuję kolejnej dawki w przyszłym roku.

Odnośnie miejsca, cieszę się, że to zagranica. Możliwość studiowania w języku angielskim to dla mnie duża radość, a do tego dochodzi aspekt międzynarodowości i poznawania ludzi z innych krajów i kultur, co fantastycznie poszerza horyzonty. Z drugiej strony Słowacja jest tak blisko Polski mentalnością i kulturą, że zaadaptowanie się nie stanowi większego problemu. Samo miasto jest przyjazne, na pewno zależy skąd się też pochodzi. Ja widzę Koszyce podobnie do mojego rodzinnego Rzeszowa (choć paradoksalnie mimo, że to miasto jest prawie dwukrotnie większe wydaje się na ogół spokojniejsze).

 

Anna Śmiłowska, studentka stomatologii:

Od dziecka chciałam być stomatologiem, a Koszyce dały mi możliwość na spełnianie swoich marzeń. Idąc tu szłam z przekonaniem, że jak tylko będzie taka możliwość to przeniosę się do Polski. Po tych 10 miesiącach całkowicie zmieniłam zdanie i wiem już, że zostanę tu do końca. Jestem bardzo zadowolona z uczelni i wiem, że gdybym po raz drugi znalazła się w tej sytuacji w jakiej byłam rok temu, postąpiłabym tak samo.

Panuje tu fantastyczna atmosfera, nie ma rywalizacji, ludzie są przyjaźni i zawsze służą pomocą. Nie wyobrażałam sobie studiować tak trudny kierunek w języku angielskim, ale wszystko jest do zrobienia. Nie jest prosto, ale czas na odpoczynek jak i na powroty do domu też się spokojnie znajdzie .

 

Wojciech Kurzyński, student medycyny:

Zdecydowana większość Polaków studiujących medycynę lub stomatologię w Koszycach, zdecydowała się na te studia po nieudanej maturze.

Zrobiłem tak samo, tylko że stosunkowo późno, bo w połowie lipca.

Matura to była totalna klapa, a ponieważ przez całe liceum uczęszczałem do klasy biologiczno-chemicznej z zamiarem dostania się na studia medyczne, więc inne studia nie wchodziły w grę.   O Koszycach dowiedziała się moja mama od koleżanki z pracy, której syn studiował tu dwa lata a następnie przepisał się do Krakowa na CMUJ. Bardzo zachwalał mi to miasto i przekonał mnie, żebym spróbował się tam dostać.  

Po rozmowach z rodzicami ustaliliśmy, że podejmę wyzwanie i zacznę się starać o dostanie się na uniwersytet Pavla Jozefa Safarika.   Jedynym kryterium przyjęcia na studia jest egzamin wstępny, za który trzeba zapłacić 40 euro przelewem na konto uniwersytetu, Można przygotować się do niego poprzez testy składające się z 500 pytań części biologicznej i 500 części chemicznej, zawarte w nim pytania są od a) do h) i jest to test wielokrotnego wyboru (z odpowiedziami).   Egzamin składa się z ze 100 pytań z biologii i 100 z chemii z tym, że już do wyboru mamy tylko odpowiedzi od a) do d). Pytania są w języku angielskim, jednak nie jest to trudny angielski, chociaż nie ukrywam że trzeba siedzieć przy niektórych pytaniach ze słownikiem lub tłumaczem. Chemiczna część jest trudniejsza. Jednak materiał jest dość podobny do materiału przerabianego w liceum - przynajmniej z biologii.

Na wyniki matury nikt tu nie patrzy. Po 2 tygodniach solidnego opanowania materiałów podszedłem do egzaminu, który poszedł bardzo dobrze I zostałem przyjęty. 

Na uniwersytecie panuje sympatyczna atmosfera, myślę że jest trochę łatwiej niż w Polsce, a takie wnioski wysuwam przez rozmowy z moimi znajomymi, którzy są na uniwersytetach medycznych w Polsce. Wykładowcy i nauczyciele prowadzą zajęcia w języku angielskim, ale jest to prosty angielski i każdy kto zna ten język w przyzwoitym stopniu nie powinien mieć problemu z przestawieniem się na naukę w tym języku.   Okres asymilacji to około 2-3 miesięcy (przynajmniej mi tyle to zajęło). Przez pierwsze trzy lata język słowacki jest przedmiotem obowiązkowym. Uczymy się jego podstaw i gramatyki co bardzo ułatwia nam porozumiewanie się w mieście, sklepach i barach. Dla nas Polaków nie jest trudne opanowanie tego języka.  

Jeżeli umie się dobrze dysponować czasem, to znajdzie się czas na wszystko. W wolnym czasie bardzo często studenci wybierają się na zdecydowanie najpiękniejsza ulicę w Koszycach jaką jest "Hlavna" z wieloma dobrymi restauracjami, kawiarniami i cukierniami.

Na Hlavnej znajduję się przepiękna i okazała Katedra św. Elżbiety, która jest jedną z najstarszych katedr na Słowacji. Robi wrażenie szczególnie wieczorami kiedy jest dobrze oświetlona. Na ulicy równoległej do Hlavnej jest parę klubów muzycznych, gdzie zawsze w czwartki, piątki i soboty można się wybrać na dobrą imprezę. 

 Bez wahania stwierdzam że wybór Koszyc jest bardzo dobrą opcją alternatywną. Z perspektywy czasu widzę że postąpiłem słusznie starając się tu dostać. Egzamin wstępny nie jest ciężko zdać, ale trzeba poświęcić te 2-3 tygodnie na naukę do niego.

Koszyce to dużo lepszy wybór niż siedzenie w domu i uczenie się do kolejnej matury, po której nie ma się pewności że się dostanie na uniwersytet medyczny w Polsce. Zachęcam każdego kto ma problem z podjęciem decyzji lub się boi. Warto spróbować i przekonać się na własnej skórze że studia za granicą to bardzo ciekawa przygoda. Dodatkowym plusem są nowe znajomości z ludźmi z całego świata, szkolenie języka angielskiego który jest tak potrzebny. Dodatkowym atutem jest fakt, że po zakończonych studiach nie trzeba nostryfikować dyplomu tak jak np. po studiach na Ukrainie.   Pozdrawiam, 

Korzyści aplikowania przez PERFECT

 • Prowadzenie Aplikacji Za Klienta - Nie trzeba się martwić, czy odpowiednio i na czas wypełniło się aplikację
 • Weryfikacja Notarialna Dokumentów - Nie trzeba szukać  notariusza
 • Tłumaczenie Dokumentów Na Język Słowacki - Nie trzeba szukać tłumacza przysiegłego
 • Przygotowanie Do Egzaminu Przez Testy Z Odpowiedziami - Praca z testami wystarczy, aby zdać egzamin
 • Specjalny termin Egzaminu w Krakowie w lipcu  - Tylko dla naszych klientów (nie trzeba jechać do Koszyc na egzamin)
 • Kontakt z Polskimi Studentami w Koszycach - Pożyteczne znajomości jeszcze przed rozpoczęciem studiów
 • Pomoc w znalezieniu zakwaterowania - To bardzo ważna sprawa
 • Pomoc w rejestracji na studia i generowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów w systemie uczelni - Nie zawsze student sobie z tym radzi samodzielnie
 • I wiele innych ...

Jak oceniają współpracę z PERFECTem nasi klienci?

Anna B, mama Ewy studentki medycyny:

Jako mama studentki pozwolę sobie bardzo Panu podziękować - za pomoc w przygotowaniu - przede wszystkim do egzaminu, ale też do studiow i do samego pobytu w Koszycach. Niezmiernie pomocna była (i w razie potrzeby jest nadal) pani Karolina (studentka IV roku medycyny w Koszycach). Spotkanie z panią Karolina w Krakowie zorganizowane przez PERFECT dało rzeczywisty - pozytywny w gruncie rzeczy - obraz tego, z czym spotkaly się tutaj nasze dzieci. Tym bardziej więc bardzo dziekuję za wszystko.

 
Bardzo dziękuję również za pomoc w przygotowaniu dokumentów, szczególnie ich tłumaczeniu i pilnowaniu terminow! Za sprawną korespondencję i kontakt z Panem, nawet w okresie urlopowym. Zdjął Pan z nas sporą część odpowiedzialności.

 

Martyna Słowińska - Mierzwa, studentka stomatologii:

Znalazlam stronę firmy PERFECT w internecie. Współpraca byla bardzo przyjemna. Pan Janusz Pelizg szybko odpowiada na kazdy e-mail. Załatwienie wszelkich formalności przebiegło bezproblemowo.  

Firma Perfect przed rozpoczeciem studiow organizuje spotkanie ze studentką medycyny uczelni w Koszycach, podczas którego można dowiedzieć się więcej szczegółów na temat studiów oraz życia w Koszycach. W razie pytań lub niejasności w trakcie roku akademickiego jest ona na miejscu i służy pomocą.  

Serdecznie polecam firmę PERFECT ze względu na profesjonalizm oraz pełne zaangażowanie od początku do końca.


Katarzyna Wawer, studentka stomatologii:

Jestem bardzo zadowolona z wyboru. Bardzo się cieszę, że nie muszę poprawiać matury, tylko poszłam od razu na studia.

Bardzo dobrze mi się z Panem współpracowało. Był Pan bardzo pomocny, dyspozycyjny, kompetentny. Słyszałam opinie innych studentów, którzy korzystali z innej agencji i uważam, że jest Pan najlepszy :)

Karolina doradziła nam wiele rzeczy. Aż do teraz jest zawsze chętna pomóc. Bardzo miła koleżanka.

Chciałabym Panu tak ostatecznie podziękować. Bez Pana pomocy nie byłoby mnie tu gdzie jestem :)

Pozdrawiam serdecznie,

Kasia Wawer

 

Im wcześniej nastąpi kontakt z nami -

Tym więcej czasu zostanie na przygotowanie się do egzaminu testowego

 

 Nasza pomoc jest bezpłatna!

Za nasze usługi nie pobieramy opłaty. Dlaczego więc nie skorzystać z tej szansy? Im szybszy kontakt się z nami - tym szybciej wyślemy testy przygotowawcze i zapiszemy na egzamin.

Studia są płatne

Podobnie jak studia medyczne w języku angielskim (oraz niektóre w języku polskim) w Polsce - studia medyczne/stomatologiczne na Słowacji są płatne (opłatę można wnosić co semestr). Koszt jest porównywalny z płatnymi studiami medycznymi w Polsce - ale dużo łatwiej jest się dostać na studia na Słowacji!

Medycyna: 5250 euro za semestr

Stomatologia: 5500 euro za semestr

Jest to (opłata za czesne) dość spore ograniczenie ich dostępności - ale trzeba to traktować jako jedną z najlepszych inwestycji w życiu. Już po kilku latach pracy jako lekarz/stomatolog (zwłaszcza w Europie Zachodniej) koszt studiów zwróci się - w sumie: wielokrotnie.

Jest bardzo duża szansa na dostanie się na te studia.

Jeśli chciał(a)byś otrzymać więcej informacji od nas - podaj Twój adres mailowy (poniżej). Osoby zostawiające swój adres mailowy traktujemy priorytetowo.

Mamy także oferty studiów przyrodniczych (biologiczno-chemicznych, biotechnologicznych, dietetyki, fizjoterapii, itp.) w języku angielskim w innych krajach - często studia bezpłatne (np. w Skandynawii).

Dowiedz Się Więcej!

 • Jakie dokumenty są wymagane i kiedy
 • Jak wyglądają testy egzaminacyjne
 • Kiedy i gdzie możesz zdawać egzamin

Dziękuję za zainteresowanie studiami za granicą.

Mam nadzieję, że pomożemy Twojemu dziecku zrealizować jego marzenia, tak jak pomogliśmy już setkom naszych klientów.

Zapraszamy do kontaktu z nami.

Pozdrawiam serdecznie,
Janusz Pelizg

PERFECT , Odrzańska 24-29, 50-114 Wrocław, tel. 71 3434009, 601 762308 
                  Żurawia 24, 00-515 Warszawa, tel. 22 6216757, 
                  email: studia@perfect.wroc.pl www.studiazagranica.pl

Copyright © 2016. PERFECT

This is the bottom slider area. You can edit this text and also insert any element here. This is a good place if you want to put an opt-in form or a scarcity countdown.