Jak studiować za granicą?

Studenci, którzy zdecydowali się na naukę za granicą, mają znacznie lepszy start w przyszłość. W ich zasięgu są nie tylko najnowsze metody nauczania i najnowocześniejszy sprzęt, ale też możliwość nawiązania pierwszych kontaktów biznesowych. Jeżeli zastanawiasz się nad studiami za granicą, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.

 

Przygotowanie do wyjazdu

W pierwszej kolejności należy przygotować wszystkie, niezbędne do rozpoczęcia edukacji dokumenty i pozwolenia. Załatwianie tego na własną rękę jest zazwyczaj czasochłonne i chaotyczne, dlatego istnieją takie agencje, jak nasza, które pomagają w przygotowaniu i zaplanowaniu studiów. W pierwszej kolejności zbieramy informacje niezbędne do przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego, asystujemy w wyborze kierunku i miejsca studiów, a także wysyłamy wszystkie aplikacje. Niektóre uczelnie upoważniają nas do przeprowadzania testów i rozmów kwalifikacyjnych oraz tłumaczenia dokumentów.

Po przyjęciu studenta na dany kierunek, dopełniamy formalności w celu zapewnienia mu miejsca na wybranym programie.

Studia za granicą z Perfect to minimum formalności i maksimum satysfakcji. Nie musisz przejmować się całym procesem aplikacyjnym, a my jesteśmy do Twojej dyspozycji na każdym etapie rekrutacji.

 

Studia w języku angielskim

Studenci, którzy wyjeżdżają z nami na studia, zazwyczaj kształcą się w języku angielskim. Większość uczelni posiada przynajmniej kilka, a czasami kilkanaście kierunków, które realizowane są w tym języku. Studiując za granicą musisz mieć świadomość, że na niektórych uczelniach, rozpoczęcie studiów poprzedzone jest egzaminem z języka angielskiego. Jeżeli go zdasz, świat edukacji stoi przed Tobą otworem. Nowa kultura, ludzie, możliwość zawierania przyjaźni i nieograniczony dostęp do dobrze płatnych miejsc pracy – to właśnie oznaczają studia za granicą.

 

Przepustka do kariery

Statystyki pokazują, że młodzi ludzie, którzy podjęli się studiów za granicą i przyłożyli do tego, żeby jak najwięcej z nich wynieść, otrzymują lepsze posady i zarabiają więcej. Aby dostać się na jedną z lepszych uczelni, musisz mieć satysfakcjonujące wyniki w szkole średniej. Świadectwa szkolne brane są pod uwagę przez wiele uczelni, dlatego oprócz wyników matury należy zadbać także o dobre stopnie.  Jeśli znasz angielski, Twoje świadectwa szkolne są dobre, a Ty nie boisz się wyzwań i chcesz rozwijać się dalej za granicą, możesz śmiało zdecydować się np. na studia w Danii.

 

Bariera finansowa może być pewną przeszkodą jeśli decydujemy się na zagraniczny wyjazd w celach edukacyjnych, warto jednak pamiętać, że w Unii Europejskiej możemy legalnie pracować podczas nauki. Przede wszystkim jednak, członkostwo Polski w UE daje nam możliwość studiowania w krajach europejskich na takich samych zasadach, jak ich obywatele. Oznacza to, że studia w niektórych krajach, jak na przykład w Danii lub Szwecji, są dla Polaków bezpłatne.

 

Studia zagraniczne – zalety

  • Wiedza i doświadczenie, jakie zdobędziesz na zagranicznych uczelniach są wysoko cenione zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy czy świata.
  • Możesz rozwijać swoje umiejętności językowe. Oprócz tego, że będziesz kształcić się w języku angielskim, masz możliwość poznania języka kraju, w którym się uczysz (np. duńskiego).
  • Nawiązujesz nowe przyjaźnie, a nierzadko także kontakty biznesowe. Bardzo często zdarza się tak, że studenci tuż po zakończeniu nauki otrzymują intratną propozycję w pracy w kraju, w którym studiowali.
  • Poznajesz nową kulturę, obyczaje, nabywasz realnego doświadczenia życiowego.
  • Wzbogacasz swoje CV o informacje na temat zagranicznych praktyk i stażów w najlepszych światowych firmach.
  • Uczysz się samodzielności, wytrwałości i osiągania celów.

 

Studia zagraniczne – wady

  • Jedną z największych wad zagranicznych studiów może być bariera finansowa. Jednakże w sytuacji, kiedy studiujesz na bezpłatnym uniwersytecie i wybierzesz tanie mieszkanie lub akademik, koszty wcale nie są przytłaczające.
  • Konieczne jest, żebyś znał język angielski na poziomie zaawansowanym. To nie tylko umożliwia samo studiowanie, ale również swobodne poruszanie się po kraju, w którym masz zamiar zamieszkać.
  • Możesz tęsknić za rodziną, przyjaciółmi i rodzinnym miastem.

 

Podejmij wyzwanie!

Jak widać studiowanie za granicą ma więcej zalet, niż wad. Mało tego, zalety mają tak ogromne znaczenie dla przyszłości, że w ich świetle małe niedogodności wydają się w ogóle znikać. Studiuj za granicą razem z nami i przeżyj największą przygodę swojego życia. Możesz połączyć naukę z pracą i przyjemnościami i podjąć wyzwanie, którego celem jest lepsza przyszłość.

 

Zagraniczne uczelnie mogą dać Ci więcej, niż jesteś sobie w stanie wyobrazić. Jeżeli masz marzenia, konsekwentnie dąż do tego, żeby je urzeczywistnić. Tysiące Polaków podjęło już studia na uczelniach w Danii, Szwecji, USA, Anglii czy Włoszech. Dołącz do nich, zostań jedną z tych osób, która potrafi wziąć życie w swoje ręce. Pamiętaj, że dzisiejszy wybór zaowocuje w przyszłości.

 

Chcesz studiować za granicą? Sprawdź nasze kierunki studiów, przeczytaj jak wygląda studiowanie za granicą i zgłoś się do nas – gwarantujemy, że będzie to dobra decyzja.

Darmowe studia w UE!

Pobierz broszurę

Studia w Anglii

Studia w Anglii

Kariera w hotelarstwie