Wyjazdy do Australii
tel. 71 34 34 009
biuro@perfect.wroc.pl
Odwiedź nasz profil na facebooku

Malmö University

malmo

Myślisz o karierze dyplomaty, pracy w międzynarodowych organizacjach (jak ONZ, Amnesty International) czy strukturach Unii Europejskiej?

 

Studia na Malmö University pomogą Ci w tym! Szwedzkie dyplomy z takich specjalnosci, jak Human Rights, European Studies, International Migration and Ethnic Relations, Peace and Conflict Studies, International Relations, Global Political Studies wraz z odbytymi praktykami w organizacjach międzynarodowych otworzą Ci drogę do wymarzonej kariery.

 

Uniwersytet w Malmö to młoda i dynamicznie rozwijająca się uczelnia usytuowana w południowej Szwecji, jeden z największych szwedzkich uniwersytetów, na którym obecnie studiuje ponad 20 tysięcy studentów.

malmo banner2

Kampus uniwersytetu znajduje się w centrum Malmö, tuż obok głównego dworca kolejowego. Do Malmö można łatwo dostać się dzięki tanim liniom – jest też szybkie połączenie kolejką z Kopenhagi przez most między Danią i Szwecją.

 

Uniwersytet oferuje 6 programów licencjackich oraz 10 magisterskichw języku angielskim.

Anglojęzyczne programy nauczania swoją popularnością przyciągają studentów z całego świata, co stwarza multikulturowe środowisko akademicko-kulturalne.

Około jedna trzecia – czyli ponad 6000 studentów Uniwersytetu w Malmö nie pochodzi ze Szwecji.

 

Kierunki

malmo5

Kierunki na poziomie licencjatu:

 

 • European Studies
 • English Studies
 • Human Rights
 • International Migration and Ethnic Relations
 • Peace and Conflict Studies
 • International Relations

malmo4

Roczne studia na poziomie magistra:

 

 • Computer Science
 • International Migration and Ethnic Relations
 •  Global Political Studies
 •  Urban Management
 •  Leadership for Sustainabity
malmo6 (1)

 

Dwuletnie studia magisterskie:

 

 • International Migration and Ethnic Relations
 • Computer Science
 • European Studies
 •  Methods and Technology
 • Interaction Design

 

Dwuletnie studia magisterskie part-time:

 

 •  Comunication for Development

 

 

 

 

Warunki przyjęcia

Studia licencjackie: Świadectwo Dojrzałości (maturzyści z 2010r. lub później – matematyka na poziomie szkoły średniej),

Studia magisterskie: Dyplom Licencjata lub Inżyniera w powiązanej dziedzinie, (mile widziani są absolwenci prawa i administracji!)

Każdy kandydat powinien posiadać certyfikat językowy potwierdzający poziom języka angielskiego (IELTS: 6,0; TOEFL pb: 550; TOEFL cb: 213; TOEFL Ib: 79, CAE lub CPE),

 

Opinie

Jestem bardzo zadowolona ze studiów na Malmö högskola.

 

Studia w Szwecji różnią się od tych w Polsce przede wszystkim podejściem wykładowcy do przedmioty, którego naucza. W Malmo widać, że wykładowcy to ludzie, którzy naprawdę lubią pracować ze studentami i mają dla nich czas, mimo tego, że prowadzą własne badania ( nie traktują wykładów jako przykrego i uciążliwego  obowiązku wynikającego z faktu, że prowadzą badania za pomocą uczelni). Wykładowcy starają się zaangażować studentów w aktywności pozaplanowe – już po pierwszym miesiącu nauki byliśmy zaproszeni na konferencję naukową  Na moim wydziale studenci są traktowani jako przyszli współpracownicy.

 

Sam proces studiowania również znacznie się różni od tego w Polsce- zdobywa się wiedzę bardziej praktyczną, pisze się dużo projektów, które są nadzorowane przez profesorów z różnych dziedzin (a nie tylko przez tych, którzy aktualnie zajmują się przedmiotem). Dzięki projektom można się samodzielnie rozwijać i także przygotować do pracy w środowisku naukowym. Zajęcia nie obejmują tylko wykładów i nudnych ćwiczeń w laboratorium,  ale również współpracę z firmami biotechnologicznymi i farmaceutycznymi z regionu Malmo i Kopenhagi (http://www.mediconvalley.com – tak zwane Medicon Valley) i wykonywanie dla nich zadań.

 

Wygodne również jest to, że (przynajmniej na moim wydziale) w danym czasie jest tylko jeden przedmiot, którym się zajmujemy i można się w całości na nim skupić.

 

Jak najbardziej polecam studia magisterskie w Szwecji ludziom, którzy tak jak ja zajmują się naukami ścisłymi. Nie wiem jak wyglądają studia humanistyczne ale nie myślę, żeby odbiegały poziomem od moich.

 

Uniwersytet oferuje darmowe lekcje szwedzkiego dwa razy w tygodniu i muszę się pochwalić, że wczoraj zdałam z niego pierwszy egzamin.


Małgorzata Wiśniewska, Malmö University 

Darmowe studia w UE!

Fisheye view on colorful houses and tour boat in famous canal Nyhavn in Copenhagen, DenmarkJako obywatel Unii Europejskiej możesz za darmo studiować w Danii i Szwecji, obniżyć koszty studiów w Irlandii i Holandii lub wziąć studencką pożyczkę w Wielkiej Brytanii.

 

Przeczytaj o możliwościach na naszej stronie lub skontaktuj się z nami:

tel./fax: 0-71 34 34 009
email: studia@perfect.wroc.pl

 

 

Pobierz broszurę

kierunki studiow

Zapraszamy do zapoznania się z naszą broszurą.

 

Studia w Anglii

TRU1

 Z każdym rokiem coraz więcej studentów podejmuje naukę w Anglii. Brytyjskie uniwersytety mają bardzo dobrą renomę, oferują także wiele ciekawych kierunków do wyboru. Studia w Anglii są praktyczne, a dyplom pomaga w otrzymaniu dobrej pracy w przyszłości.
Mimo, że studia są płatne, studenci z Polski mogą starać się o pożyczkę studencką.
Poczytaj więcej o studiach w Anglii lub skontaktuj się z nami:
tel./fax: 71 34 34 009
email: studia@perfect.wroc.pl

Kariera w hotelarstwie

Belfast Streets Ahead

Jeśli marzysz o zarządzaniu wysokiej klasy hotelem w wybranym przez Ciebie kraju, mamy ciekawą propozycję!
Studia w irlandzkim Shannon College of Hotel Management pomogą Ci w uzyskaniu najwyższych kompetencji niezbędnych do sprawowania wysokich funkcji w hotelach na całym świecie. Podczas nauki odbędziesz płatny staż w  jednym z zagranicznych hoteli.

Szkoła współpracuje obecnie z najlepszymi hotelami świata, takimi jak Four Seasons, Sheraton, Le Meridien, Radisson, Marriott, Shangri La, Ritz. Można odbyć praktykę w jednym ponad stu hoteli w szesnastu krajach.

W momencie ukończenia nauki 100% absolwentów ma oferty pracy.

tel./fax: 71 34 34 009
email: studia@perfect.wroc.pl
Darmowe studia w UE!

Czytaj więcej

x