Wyjazdy do Australii
tel. 71 34 34 009
biuro@perfect.wroc.pl
Odwiedź nasz profil na facebooku

Słowniczek

College/university/institution/school: nazwy instytucji wyższego wykształcenia używane zamiennie w USA. Warto jednak wiedzieć, że college jest zwykle mniejszy od uniwersytetu i zazwyczaj oferuje kształcenie jedynie do poziomu licencjatu.

 

Community college: college oferujący jedynie dwuletni associate’s degree, który można kontynuować do uzyskania tytułu licencjata jedynie w college’ach i na uniwersytetach.

 

Tuition: czesne

 

Full load of courses: liczba kursów dostępnych w ramach opłaty za studia.

 

Term: najmniejsza jednostka podziału roku akademickiego w zależności od modelu jego organizacji roku akademickiego (na przykład trymestr lub semestr)

 

Early decision: Podpisanie umowy ze szkołą pierwszego wyboru, że student będzie do niej uczęszczał, jeśli tylko zostanie przyjęty. Można wybrać tylko jeden taki uniwersytet.

 

Deferred under Early Decision: Uniwersytet nie zrekrutował Cię na early decision i nadal oczekujesz na akceptację w normalnym trybie. Jeśli nawet ją otrzymasz, nie jesteś zobligowany do uczęszczania do tej szkoły.

 

Early Notification: College zdecydował wcześniej poinformować Cię o przyjęciu. Nie jesteś jednak zobligowany do uczęszczania do tej szkoły.

 

Early Action: Student aplikuje wcześniej do wybranej szkoły i otrzymuje decyzję o przyjęciu, nie jest jednak zobligowany do uczęszczania do tej szkoły.

 

Rolling Admission: College przegląda aplikacje w kolejności ich otrzymania i wydaje decyzje w momencie przetwarzania kolejnych aplikacji.

 

Waiting List: odłożenie decyzji o przyjęciu lub odrzuceniu aplikacji do czasu podjęcia ostatecznej decyzji.

 

Non-refundable deposit: Bezzwrotna opłata aplikacyjna w wybranej szkole.

 

Major kierunek główny, który wymaga realizacji określonych przedmiotów i ich zaliczenia na określonych etapach studiów

 

Minor drugi obszar specjalizacji, wymagający mniejszej liczby przedmiotów i godzin

 

Distribution requirements/core curriculum: lista przedmiotów obowiązkowych, niezbędnych do uzyskania tytułu z konkretnej specjalności

 

Liberal Arts (& Sciences): odnosi się do szeroko pojętej edukacji poprzez połączenie różnych dziedzin naukowych (humanistycznych, socjalnych), zachęcającej studentów do zgłębiania także innych poza pasującymi do kierunku studiów przedmiotów.

Darmowe studia w UE!

Fisheye view on colorful houses and tour boat in famous canal Nyhavn in Copenhagen, DenmarkJako obywatel Unii Europejskiej możesz za darmo studiować w Danii i Szwecji, obniżyć koszty studiów w Irlandii i Holandii lub wziąć studencką pożyczkę w Wielkiej Brytanii.

 

Przeczytaj o możliwościach na naszej stronie lub skontaktuj się z nami:

tel./fax: 0-71 34 34 009
email: studia@perfect.wroc.pl

 

 

Pobierz broszurę

kierunki studiow

Zapraszamy do zapoznania się z naszą broszurą.

 

Studia w Anglii

TRU1

 Z każdym rokiem coraz więcej studentów podejmuje naukę w Anglii. Brytyjskie uniwersytety mają bardzo dobrą renomę, oferują także wiele ciekawych kierunków do wyboru. Studia w Anglii są praktyczne, a dyplom pomaga w otrzymaniu dobrej pracy w przyszłości.
Mimo, że studia są płatne, studenci z Polski mogą starać się o pożyczkę studencką.
Poczytaj więcej o studiach w Anglii lub skontaktuj się z nami:
tel./fax: 71 34 34 009
email: studia@perfect.wroc.pl

Kariera w hotelarstwie

Belfast Streets Ahead

Jeśli marzysz o zarządzaniu wysokiej klasy hotelem w wybranym przez Ciebie kraju, mamy ciekawą propozycję!
Studia w irlandzkim Shannon College of Hotel Management pomogą Ci w uzyskaniu najwyższych kompetencji niezbędnych do sprawowania wysokich funkcji w hotelach na całym świecie. Podczas nauki odbędziesz płatny staż w  jednym z zagranicznych hoteli.

Szkoła współpracuje obecnie z najlepszymi hotelami świata, takimi jak Four Seasons, Sheraton, Le Meridien, Radisson, Marriott, Shangri La, Ritz. Można odbyć praktykę w jednym ponad stu hoteli w szesnastu krajach.

W momencie ukończenia nauki 100% absolwentów ma oferty pracy.

tel./fax: 71 34 34 009
email: studia@perfect.wroc.pl
Darmowe studia w UE!

Czytaj więcej

x