Studia w Kopenhadze

Stolica i największe miasto Królestwa Danii, położone na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia i częściowo Amager. Kopenhaga to jedno z najbardziej stylowych miast na świecie, charakteryzuje się wysokim standardem życia, czystością, bezpieczeństwem i piękną architekturą.

mapa_dansko_kopenhaga

KEA – Copenhagen School of Design and Technology

KEANowoczesna uczelnia, która stawia przede wszystkim na rozwój przedsiębiorczości i umiejętności praktyczne. W KEA wykłady prowadzone są metodą „studium przypadku”, która wymaga od studentów zaangażowania w proces rozwiązywania problemów i urzeczywistnienie rozwiązania. Każdy student odbywa dziesięcio tygodniowe praktyki w wybranej przez siebie firmie, za które oceniany jest punktami ECTS. Może ich zebrać od 15 do 30. Uczelnia prowadzi też wymianę międzynarodową, dzięki której praktyki mogą się odbyć za granicą. Rotacji podlegają nie tylko studenci, często wymiana realizowana jest również na poziomie kadry wykładowczej.

 

Kompleks uczelniany to aż 12 budynków, w których dostępne są biblioteki, sale gimnastyczne i jadalnie. Studenci, którzy uczą się w KEA mają za zadanie wykazywać się innowacyjnością, kreatywnością i prawdziwie profesjonalnym podejściem do kierunku. Ogromną zaletą uczelni jest fakt, że nie jest ona rygorystyczna, wykładowców i uczniów nie obowiązuje formalny dresscode, wnętrza przypominają domowe, a atmosfera jest prawdziwie przyjacielska. Między studentami a wykładowcami nie ma bariery, wszyscy zwracają się do siebie po imieniu. KEA Copenhagen School of Design and Technology, to prawdziwa perełka wśród uniwersytetów.

 

Studenci mogą liczyć na darmową pomoc w zakresie pisania CV, listów motywacyjnych, kontaktowania się z przyszłymi pracodawcami, a także uzyskać wsparcie w ramach doradztwa zawodowego. Od jakiegoś czasu uczelnia działa w ramach projektu KEA TV, dzięki któremu studenci mogą realizować i uczestniczyć w programach telewizyjnych. Po godzinach uniwersytet świadczy też usługi bezpłatnej nauki języka duńskiego.

 

Zealand Institute of Business and Technology ZIBAT

ZIBATUczelnia będąca połączeniem dziewięciu duńskich szkół zlokalizowanych na terenie Zelandii. To piąta co do wielkości zawodowa uczelnia Danii. Władzie uczelni podjęły współpracę z uczelniami z innymi uniwersytetami w Danii i na całym świecie, m.in. w Korei Południowej, Chinach, Malezji czy Niemczech.

 

Nauka w Zealand Institute prowadzona jest w poprzez pracę grupową, w której studenci uczą się, jak rozwiązywać problemy i stosować najlepsze strategie. Na uczelni panuje przyjazna atmosfera, a celem wykładowców jest przystosowanie młodych ludzi do aktywnego, biznesowego życia. W skład ZIBAT wchodzi 5 uczelni:

 

Kampus Slagese – zlokalizowany w mieście Slagese, godzinę drogi na zachód od Kopenhagi (pociągiem).
Kampus Roskilde – największy z kampusów, położony 20 minut jazdy pociągiem od Kopenhagi.
Kampus Køge – drugi, co do wielkości kampus ZIBAT-u, położony 40 min. drogi od Kopenhagi.
Kampus Nykobing  – położony w Nykobing, 1,5 godziny drogi od Kopenhagi.

 

W ofercie ZIBAT jest 40 kierunków studiów, z czego 10 realizowanych jest w języku angielskim. Na uczelni w tym momencie studiuje ok. 3000 studentów z różnych krajów, którzy mają dostęp do Student Support Centre – centrum pomocy dla nowych studentów. Studiować można 6 kierunków z poziomu AP Degree, które kończy się półtorarocznymi studiami uzupełniającymi do poziomu licencjatu. Można także od razu wybrać 3,5-letni program licencjacki.

Darmowe studia w UE!

Pobierz broszurę

Studia w Anglii

Studia w Anglii

Kariera w hotelarstwie