Martwisz się, że nie dostaniesz się na medycynę lub stomatologię?

Pomożemy Ci dostać się na studia medyczne / stomatologiczne za granicą – i to niezależnie od Twoich wyników maturalnych! Studia w Unii Europejskiej, uznane także w Polsce.

email:

 

I Ty możesz być jednym z nich już od jesieni

Nazywam się Karolina. Jestem studentką 3 roku medycyny na uniwersytecie UPJS w Koszycach.

Jeśli to czytasz, to pewnie jesteś w takiej samej sytuacji, w której ja sama była 3 lata temu.

Matura źle poszła? Co tu dalej robić? Dla mnie rozwiązaniem były studia medyczne w języku angielskim na uniwersytecie w Koszycach na Słowacji. Może to, co przeczytasz pomoże Ci w dokonaniu wyboru.

Pochodzę z Sandomierza, miasto oddalone od Koszyc o 300 kilometrów. Na studia w Koszycach zdecydowałam się w czerwcu po otrzymaniu wyników z matury, które nie były satysfakcjonujące. Nie było mowy o wyborze innych studiów, od dziecka miałam już wybraną ścieżkę i chciałam zostać lekarzem (a przekonałam się o tym po pierwszych zajęciach z anatomii w prosektorium). Po krótkim przygotowaniu zdałam test wstępny (wyniki mojej matury nie były brane pod uwagę) i zostałam przyjęta na medycynę!

Jak jest na studiach? Zajęcia są prowadzone w języku angielskim. Niech to Cię nie wystraszy, nie bój się, że nie poradzisz sobie z językiem. Nic bardziej mylnego! W programie zajęć jest obowiązkowa nauka języka słowackiego, który jest niezbędny na 3 -cim roku, kiedy zaczynają się zajęcia z chorób wewnętrznych (kontakt z pacjentem). Nie ma czego się bać, język słowacki jest bardzo podobny do polskiego (powiedziałabym, że to takie „seplenienie po polsku”).

Poza tym, Słowacy bardzo lubią Polaków i gdzie nie wyjdziesz, tam Słowak do Ciebie zagada. Na pierwszym roku będziesz już miał zajęcia z anatomii, histologii, biologii, chemii, łaciny, biofizyki, etyki itp.

Jedną z największych zalet studiowania na zagranicznej uczelni jest możliwość poznania wielu niesamowitych osób, z przeróżnych zakątków świata. Do mojej grupy uczęszczają ze mną dwie Cypryjki (które co roku zapraszają do siebie na wakacje), jedna Szwedka, dwóch Szwedów, dwie dziewczyny z Izraela i przyjaciel z USA. Wszyscy są życzliwi i bardzo pomocni. Mimo różnic kulturowych można się z każdym zaprzyjaźnić.

Wyniki matury nie są istotne

Liczy się tylko test wstępny, do którego przygotujemy Cię przez testy przygotowawcze z odpowiedziami

Prosty i sprawny proces aplikacji

Przeprowadzimy Cię przez wszystkie procedury i formalności bezpłatnie jako oficjalny przedstawiciel uczelni zagranicznych

Duża szansa na dostanie się na studia

Jak dotąd wszystkie osoby, którym pomagaliśmy, zdały test wstępny i dostały się na studia.