Studia w Danii

Dania oferuje swoim mieszkańcom wysoki poziom życia, rozwój technologiczny, oraz duże nakłady finansowe na edukację. Studia w Danii są bezpłatne dla obywateli UE, a ponadto nie musisz znać języka duńskiego, gdyż zajęcia prowadzone są po angielsku, a duńskie uczelnie uznają Twoją wcześniejszą edukację.

Studia w Danii

Nauczanie ukierunkowane jest na zdobywanie doświadczenia i praktycznych umiejętności w zakresie danej specjalności.

Oznacza to, że nauczysz się rozwiązywać problemy i szukać pomocy w odpowiednich źródłach, zamiast uczyć się na pamięć definicji i regułek, co przygotuje Cię do dobrego rozpoczęcia kariery zawodowej.

Studia w języku angielskim zwiększają możliwości zatrudnienia tak w Polsce, jak i na całym świecie.

Biegła znajomość angielskiego oraz praktyczna i nowoczesna wiedza wyniesione z takich studiów są dużym atutem absolwentów w ich karierze zawodowej.

Na chwilę obecną, edukacja w Danii oceniana jest jako jedna z najlepszych w Europie. Kraj ten charakteryzuje się wysoką stopą życiową, rozbudowaną infrastrukturą, mnogością atrakcji, satysfakcjonującym rynkiem pracy i przede wszystkim świetnymi uczelniami. Studia w Danii to przepustka do lepszego startu w życie i możliwość zdobycia prestiżowego dyplomu.

Studia w Danii – korzyści

  • Dania zachwyca przede wszystkim elastycznym systemem szkolnictwa i profesjonalną, aczkolwiek przyjazną atmosferą.
  • Duńskie uniwersytety są nowoczesne i doskonale wyposażone, co gwarantuje najwyższą jakość nauczania.
  • Państwo duńskie wydaje ogromne pieniądze na organizowanie zaplecza dydaktycznego, dodatkowe kursy, szkolenia i warsztaty. Nie bez przyczyny 10% duńskiego budżetu przeznaczone jest na szkolnictwo.
  • Nauka jest całkowicie bezpłatna, student nie musi opłacać czesnego na uczelni.
  • W ramach studiów można uczyć się języka duńskiego, kursy organizowane są zazwyczaj po godzinach wykładów.
  • Duńskie uczelnie kładą szczególny nacisk na praktyczne przygotowanie do zawodu. Nauka nie ogranicza się wyłącznie do przyswajania teorii, ale w jej skład wchodzi również wiele zajęć praktycznych i stażów.
  • Nauczanie jest bardzo efektywne, bo zajęcia prowadzone są w małych grupach, a nawet indywidualnie. Duńskie uczelnie podejmują współpracę z przedsiębiorstwami z całego świata, a ich pracownicy aktywnie włączają się w zajęcia, przekazując studentom niezbędną wiedzę.
  • Zastosowanie sytemu ECTS powoduje, że rozpoczętą w Danii naukę, można z powodzeniem kontynuować w dowolnym europejskim kraju.
  • Edukacja w Danii to ponad 200 placówek dydaktycznych organizujących 120 rodzajów kursów w 50 dziedzinach.
  • Współpraca międzynarodowa, jaką podejmują duńskie uczelnie, pozwala studentom na wymiany międzynarodowe i odbywanie praktyk w dowolnym miejscu na świecie.

Studia w Danii a studia w Polsce – różnice miedzy duńskim a polskim systemem edukacji

W Polsce duży nacisk kładzie się na posiadanie wiedzy teoretycznej, w Danii natomiast, system szkolnictwa nastawiony jest na kształcenie profesjonalistów, którzy potrafią wykorzystać swoją wiedzę w praktyce.

Studiowanie w Danii, to przede wszystkim nauka autoprezentacji oraz doskonalenia umiejętności technicznych. Absolwenci uniwersytetów potrafią wdrożyć uzyskaną na studiach wiedzę w działanie. W Polsce natomiast często dopiero pierwsza praca jest w stanie nauczyć absolwenta zawodu.

Podstawą studiów w Danii jest team work (czyli praca w małych zespołach) oraz problem based learning (czyli rozwiązywanie rzeczywistych problemów na podstawie posiadanej wiedzy). Studenci wykonuje wiele grupowych projektów dla rzeczywistych firm – co bardzo dobrze przygotowuje ich do pracy po studiach.

Ponadto Dania przeznacza ogromne środki na szkolnictwo, dlatego też na uczelniach nie brakuje sprzętu, pomocy dydaktycznych ani innowacji, które sprzyjają nauce.

Największą różnicą jest jednak nacisk polskich wykładowców na przyswajanie niepotrzebnej wiedzy teoretycznej bez umiejętności późniejszego jej wykorzystania w praktyce – w przeciwieństwie do nauki zdobywania potrzebnych informacji w Danii dla rozwiązywania problemów pracując w zespole.

 Dania1

Jeśli wybierasz szkołę wyższą, bardzo dobrym wyborem jest właśnie Dania. Studia tam zagwarantują Ci naprawdę wysoki poziom edukacji, prestiż i bardzo dobre przygotowanie zawodowe, które jest w obecnych czasach niezwykle cenione przez pracodawców.

Studia w Danii – system edukacji

Po ukończeniu liceum w Polsce studenci mogą wybrać dwie różne ścieżki kariery: rozpocząć studia AP Degree lub Bachelor.

AP Degree to nauka w university college, która trwa dwa lata. Po tym czasie można rozpocząć pracę otrzymawszy tytuł AP, lub kontynuować naukę na programie Bachelor Top-Up Degree przez półtora roku, by uzyskać tytuł licencjata. Absolwent takiego programu może ubiegać się o przyjęcie na roczne lub dwuletnie studia magisterskie. Niektóre akademie i university colleges oferują jednolity program licencjacki Bachelor Degree, który trwa 3,5 roku z uwzględnieniem półrocznej praktyki zawodowej. Absolwenci obu programów, zarówno Bachelor, jak i Top-Up, mogą ubiegać się o przyjęcie na roczne lub dwuletnie studia magisterskie w Danii lub innym kraju.

Absolwenci liceum mogą także od razu starać się o przyjęcie na uniwersytet na program Bachelor Degree, który trwa 3 lata i kończy się otrzymaniem tytułu licencjata. Absolwenci takiego programu mogą ubiegać się o przyjęcie na studia magisterskie.

System edukacji w Danii prezentuje w uproszczeniu schemat:

system nauki w Danii

Studia w Danii, to przepustka do kariery zawodowej w każdym miejscu na świecie.

Bezpłatnie pomożemy Ci zorganizować wyjazd i studia na wybranym kierunku.

Doradzimy wybór odpowiedniego programu i uczelni, pomożemy we wszystkich formalnościach. Skorzystaj z naszego doświadczenia (edukacją w Danii zajmujemy się od wejścia Polski do UE w 2004 roku, od kiedy Polacy mogą studiować w tym kraju bezpłatnie).

Niestety, na podstawie decyzji duńskiego parlamentu większość programów studiów w języku angielskim (szczególnie tych w university colleges i akademiach) została zamknięta. Możliwość studiów w języku w Danii dla polskich studentów jest ograniczona do kierunków technicznych (inżynieryjnych).

Jeśli interesują Cię studia w Danii, chcesz poznać możliwości studiowania wybranego przez Ciebie kierunku w tym kraju, interesują Cię kryteria przyjęcia i procedury aplikacji – skontaktuj się z nami już dziś (telefonicznie, mailowo, osobiście lub poprzez poniższy formularz)

Darmowe studia w UE!

Pobierz broszurę

Studia w Anglii

Studia w Anglii

Kariera w hotelarstwie