Studiuj za granicą

Studiowanie za granicą ma wiele zalet. Jednakże przyszli studenci nie zawsze są przekonani, czy taki wybór, aby na pewno jest opłacalny. Żeby ułatwić wam zadanie i pomóc podjąć właściwą decyzję, przygotowaliśmy zestaw wad i zalet zagranicznych studiów.

Studia zagraniczne – zalety

  • Wiedza i doświadczenie, jakie zdobędziesz na zagranicznych uczelniach, są wysoko ceniono zarówno w Polsce, jak i innych krajach Europy czy świata.
  • Możesz rozwijać swoje umiejętności językowe. Oprócz tego, że będziesz kształcić się w języku angielskim, masz możliwość poznania języka kraju, w którym się uczysz (np. duńskiego).
  • Nawiązujesz nowe przyjaźnie, a nierzadko też kontakty biznesowe. Bardzo często zdarza się tak, że studenci tuż po zakończeniu nauki otrzymują intratną propozycję w pracy w kraju, w którym studiowali.
  • Poznajesz nową kulturę, obyczaje, nabywasz realnego doświadczenia życiowego.
  • Poszerzasz swoje CV o informacje nt. zagranicznych praktyk i stażów dla najlepszych firm.
  • Uczysz się samodzielności, wytrwałości i osiągania celów.

Studia zagraniczne – wady

  • Jedną z największych wad zagranicznych studiów może być bariera finansowa. Jednakże w sytuacji, kiedy studiujesz na bezpłatnym uniwersytecie i wybierzesz tanie mieszkanie lub akademik, koszty wcale nie są tak duże.
  • Konieczne jest, żebyś znał język angielski na poziomie zaawansowanym. To nie tylko umożliwia samo studiowanie, ale również swobodne poruszanie się po kraju, w którym masz zamiar zamieszkać.
  • Możesz tęsknić za rodziną, przyjaciółmi i rodzinnym miastem, ale od czego są wakacje?

Jak widać studiowanie za granicą ma więcej zalet, niż wad. Mało tego, zalety mają tak ogromne znaczenie, że w ich świetle małe niedogodności wydają się w ogóle znikać. Studiuj za granicą razem z nami i przeżyj największą przygodę swojego życia. Możesz połączyć naukę z zabawą i podjąć wyzwanie, którego celem jest lepsza przyszłość.

Nie zastanawiaj się dłużej, zagraniczne uczelnie mogą dać Ci więcej, niż jesteś sobie w stanie wyobrazić. Jeżeli masz marzenia, konsekwentnie dąż do tego, żeby je urzeczywistnić. Tysiące Polaków podjęło już studia na uczelniach w Danii, USA, Niemczech czy Włoszech. Dołącz do nich, zostań jedną z tych osób, która potrafi wziąć życie w swoje ręce. Pamiętaj: dzisiejszy wybór, to jutrzejszy efekt.

Chcesz studiować za granicą? Sprawdź nasze kierunki studiów, przeczytaj jak wygląda studiowanie za granicą i zgłoś się do nas – gwarantujemy, że będzie to dobra decyzja.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś (telefonicznie, mailowo, osobiście lub przez poniższy formularz):

Darmowe studia w UE!

Pobierz broszurę

Studia w Anglii

Studia w Anglii

Kariera w hotelarstwie