Jak i po co studiować za granicą?

Nie chcesz już nigdy więcej uczyć się niepotrzebnych i nudnych rzeczy?

Nie chcesz nigdy martwić się o pracę i dochody?

Chcesz być samodzielny, przebojowy, pewny siebie, dobrze przygotowany na wyzwania współczesnego świata?

Chcesz mieć przewagę na rynku pracy, robić to, co lubisz i otrzymywać za to wysokie wynagrodzenie?

Chcesz podróżować, poznawać nowe miejsca i nowych ludzi?

Mamy dla Ciebie dobry wybór: STUDIA ZA GRANICĄ!

Studenci, którzy zdecydowali się na studia za granicą, mają znacznie lepszy start w przyszłość.

W ich zasięgu są nie tylko najnowsze metody nauczania i najnowocześniejszy sprzęt, ale też możliwość nawiązania pierwszych kontaktów branżowych już podczas studiów dzięki licznym projektom dla firm i praktykom. Ich wykładowcy to także praktycy z długim doświadczeniem nie tylko na uczelni, lecz także w rzeczywistych firmach.

Jeżeli zastanawiasz się nad studiami za granicą, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.

Jeśli studia są dla Ciebie przygotowaniem do dobrej kariery zawodowej – rozważ studiowanie za granicą.

Przygotowanie do wyjazdu na studia za granicą

W pierwszej kolejności należy przygotować wszystkie, niezbędne do rozpoczęcia edukacji dokumenty i pozwolenia. Załatwianie tego na własną rękę jest zazwyczaj czasochłonne i chaotyczne, dlatego istnieją takie agencje, jak nasza, które pomagają w przygotowaniu i zaplanowaniu studiów.

Co robimy dla Ciebie (i za Ciebie) BEZPŁATNIE?

 • zbieramy informacje niezbędne do przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego
 • asystujemy w wyborze kierunku i miejsca studiów (możesz wybrać nawet kilka kierunków na kilku uczelniach w kilku krajach)
 • pomagamy w przygotowaniu i wysyłamy wszystkie aplikacje (możemy wysłać równocześnie wiele aplikacji na studia na różnych uczelniach w różnych krajach)
 • wiele uczelni upoważniają nas do przeprowadzania testów i rozmów kwalifikacyjnych oraz tłumaczenia dokumentów

Po przyjęciu studenta na dany kierunek, dopełniamy formalności w celu zapewnienia mu miejsca na wybranym programie.

Studia za granicą z PERFECTem to minimum formalności i maksimum satysfakcji.

Nie musisz przejmować się całym procesem aplikacyjnym, a my jesteśmy do Twojej dyspozycji na każdym etapie rekrutacji.

Zaufaj naszemu ponad 25-letniemu doświadczeniu. Pomogliśmy już setkom naszych klientów dostać się na wymarzone studia!

Studia za granicą w języku angielskim

Studenci, którym pomagamy dostać się na studia zagraniczne, zazwyczaj kształcą się w języku angielskim.

Większość uczelni w krajach nie anglojęzycznych (np. kraje skandynawskie, Holandia, Niemcy, Włochy)  posiada przynajmniej kilka, a czasami kilkanaście kierunków, które realizowane są w tym języku (jeśli nie są to uczelnie w krajach anglojęzycznych, gdzie wszystkie programy studiów są w języku angielskim i wybór jest bardzo duży).

Studiując za granicą musisz mieć świadomość, że na niektórych uczelniach rozpoczęcie studiów poprzedzone jest egzaminem z języka angielskiego. Jeżeli go zdasz, świat edukacji stoi przed Tobą otworem. Wiele uczelni – zwłaszcza w UK – akceptuje Twoją maturę z języka angielskiego i nie musisz już zdawać dodatkowego egzaminu z tego języka.

Nowa kultura, ludzie, możliwość zawierania przyjaźni i nieograniczony dostęp do dobrze płatnych miejsc pracy – to właśnie oznaczają studia za granicą.

Niektóre uczelnie mają inny sposób weryfikacji znajomości języka – np. poprzez interview, egzamin wewnętrzny lub wynik matury z języka angielskiego.

Studia za granicą przepustką do kariery

Statystyki pokazują, że ludzie, którzy podjęli się studiów za granicą i przyłożyli do tego, żeby jak najwięcej z nich wynieść, otrzymują lepsze stanowiska i zarabiają więcej, niż ich koledzy po polskich studiach (często zbyt teoretycznych).

Aby dostać się na jedną z lepszych uczelni, musisz mieć satysfakcjonujące wyniki w szkole średniej. Świadectwa szkolne brane są pod uwagę przez wiele uczelni, dlatego oprócz wyników matury należy zadbać także o dobre stopnie.  Jeśli znasz angielski, Twoje świadectwa szkolne są dobre, a Ty nie boisz się wyzwań i chcesz rozwijać się dalej za granicą, możesz śmiało zdecydować się np. na bezpłatne studia w Danii.

Bariera finansowa może być pewną przeszkodą jeśli decydujemy się na zagraniczny wyjazd w celach edukacyjnych, warto jednak pamiętać, że w Unii Europejskiej możesz legalnie pracować podczas nauki. Przede wszystkim jednak, członkostwo Polski w UE daje nam możliwość studiowania w krajach europejskich na takich samych zasadach, jak ich obywatele. Oznacza to, że w niektórych krajach, jak na przykład w Danii lub Szwecji, czy Finlandii studia są dla Polaków bezpłatne.

Studia za granicą – zalety

 • Wiedza i doświadczenie, jakie zdobędziesz na zagranicznych uczelniach są wysoko cenione zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy czy świata.
 • Możesz rozwijać swoje umiejętności językowe – biegle opanujesz też język branżowy. Oprócz tego, że będziesz kształcić się w języku angielskim, masz możliwość poznania języka kraju, w którym się uczysz, jeśli nie jest to kraj anglojęzyczny (np. duńskiego).
 • Nawiązujesz nowe przyjaźnie, a nierzadko także kontakty biznesowe. Bardzo często zdarza się tak, że studenci tuż po zakończeniu nauki otrzymują intratną propozycję w pracy w kraju, w którym studiowali.
 • Poznajesz nową kulturę, obyczaje, nabywasz realnego doświadczenia życiowego.
 • Wzbogacasz swoje CV o informacje na temat zagranicznych praktyk i stażów w najlepszych światowych firmach.
 • Uczysz się samodzielności, wytrwałości, pewności siebie i osiągania celów.
 • Jesteś kreatywny, potrafisz skutecznie rozwiązywać problemy w Twojej dziedzinie
 • Umiesz współpracować z ludźmi z różnych krajów i różnych kultur
 • Nie boisz się wyzwań, umiesz wykorzystwać szanse i możliwości

Studia za granicą – wady

 • Jedną z największych wad zagranicznych studiów może być bariera finansowa. Jednakże w sytuacji, kiedy studiujesz na bezpłatnym uniwersytecie i wybierzesz tanie mieszkanie lub akademik, koszty wcale nie są przytłaczające – są one często porównywalne z kosztami studiowania w Polsce poza miejscem zamieszkania. Wysokie wynagrodzenie po studiach (zwłaszcza, kiedy rozpoczniesz karierę zawodową za granicą) szybko rekompensują poniesione koszty.
 • Konieczne jest, żebyś znał język angielski na poziomie zaawansowanym. To nie tylko umożliwia samo studiowanie, ale również swobodne poruszanie się po kraju, w którym masz zamiar zamieszkać. Czy jest to wada? Oceń sam 🙂 Jeśli Twoja znajomość języka angielskiego nie jest zbyt duża – możesz zacząć od specjalnego programu pomocy i wsparcia dla studentów zagranicznych!
 • Możesz tęsknić za rodziną, przyjaciółmi i rodzinnym miastem, ale poznajesz nowe miejsca i nowych ludzi.

Podejmij wyzwanie!

Jak widać studiowanie za granicą ma więcej zalet, niż wad. Mało tego, zalety mają tak ogromne znaczenie dla Twojej przyszłości, że w ich świetle małe niedogodności wydają się w ogóle znikać.

Studiuj za granicą razem z nami i przeżyj największą przygodę swojego życia. Możesz połączyć naukę z pracą i przyjemnościami i podjąć wyzwanie, którego celem jest lepsza przyszłość.

Zagraniczne uczelnie mogą dać Ci więcej, niż jesteś sobie w stanie wyobrazić. Jeżeli masz marzenia, konsekwentnie dąż do tego, żeby je urzeczywistnić.

Tysiące Polaków podjęło już studia na uczelniach w Danii, Szwecji, USA, Anglii czy Włoszech. Dołącz do nich, zostań jedną z tych osób, która potrafi wziąć życie w swoje ręce. Pamiętaj, że dzisiejszy wybór zaowocuje w przyszłości.

Chcesz studiować za granicą? Sprawdź nasze kierunki studiów, przeczytaj jak wygląda studiowanie za granicą i zgłoś się do nas – gwarantujemy, że będzie to dobra decyzja.

Pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru kierunku studiów, uczelni i kraju. Możesz wybrać nawet kilka(naście) programów na różnych uczelniach w różnych krajach.

To już ostatni rok, kiedy możesz studiować w Anglii na dotychczasowych zasadach (i finansować CAŁE studia przez student loan). Skorzystaj z tej szansy, bo wkrótce będzie na to za późno!

Zajmiemy się aplikacjami i przeprowadzimy Cię przez całą procedurę szybko, profesjonalnie, bez stresu i BEZPŁATNIE.

Możesz aplikować na kilka programów studiów na kilku uczelniach i w kilku krajach RÓWNOCZEŚNIE.

Skontaktuj się nami jeszcze dziś: telefonicznie, mailowo, osobiście lub poprzez poniższy formularz:

Darmowe studia w UE!

Pobierz broszurę

Studia w Anglii

Studia w Anglii

Kariera w hotelarstwie