Anglia Ruskin University

Anglia Ruskin University jest jednym z największych uniwersytetów we wschodniej Anglii. Uniwersytet powstał w 1858 roku jako Cambridge School of Art – i do dzisiaj studia artystyczne na tym wydziale zapewniają absolwentom wysoką pozycję na rynku pracy.

Anglia Ruskin University oferuje ponad 100 programów studiów dla ponad 35,000  studentów na 2 kampusach: w Cambridge, który jest jednym z najbardziej popularnych, akademickich miast na świecie, oraz w Chelmsford, który mieści się zaledwie 35 minut od Londynu.

 

IMG_7148IMG_7157IMG_7147

 

Anglia Ruskin University jest przede wszystkim znany z wysokiego poziomu zatrudnienia absolwentów – wielu z nich w krótkim czasie po ukończeniu studiów może znaleźć pracę w swoim zawodzie. Uniwersytet współpracuje z wieloma firmami, które czekają na gotowych do pracy absolwentów.

Nauczyciele akademiccy albo sami są aktywni pracując także w branży, którą się zajmują albo w przeszłości pracowali w firmach tej branży.  Są więc oni praktykami w tej dziedzinie i bardzo dobrze przygotowują studentów do kariery zawodowej.

Studenci 2-giego roku mogą wziąć udział w programie ‘Employer mentoring programme’ – gdzie są pod opieką osoby pracującej już w tej branży. Dzięki temu studenci lepiej poznają realia swojej przyszłej pracy, jej wymagania i specyfikę – oraz wyrabiają potrzebne kontakty zawodowe.

 

IMG_7220 IMG_7185 IMG_7174

 

Uczelnia pomaga studentom w założeniu ich własnych firm poprzez Entrpreneurship Support Programme (ESP). Anglia Rusin University otrzymał tytuł Enterpreneurial University of the Year w 2014 roku.

Cambridge and Chelmsford to dla studentów przede wszystkim bezpieczne, spokojne, czyste, położone w malowniczym miejscu oraz tętniące studenckim życiem miasta. Studenci dość łatwo znajdują pracę podczas studiów. – m.in. poprzez działające na uczelni The Employment Beareau.

 

Kierunki studiów

Architecture

Art & Design

Business

Computing and Technology

Communications ans Humanities

Education and Social Policy

Engineering and Built Environment

Law

Medical & Life Sciences

Optics

 

Zakwaterowanie

W Cambridge Anglia Ruskin University oferuje:

– CB1 (Anglia Ruskin University hall of residence);

– Peter Taylor House (Anglia Ruskin Universuty hall of residence);

– Host family accommodation;

W Chelmsford Uniwersytet oferuje zakwaterowanie w Ransomes Way student village.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś (telefonicznie, mailowo, osobiście lub przez poniższy formularz):

Darmowe studia w UE!

Pobierz broszurę

Studia w Anglii

Studia w Anglii

Kariera w hotelarstwie