De Montfort University

De Montfort University to prestiżowa uczelnia w Wielkiej Brytanii. Mottem uniwersytetu jest „nauka podstawą sukcesu”. Jest to jedna z bardziej kreatywnych uczelni w Wielkiej Brytanii. DMU ma 50 grup badawczych oraz 400 projektów badawczych. Ponad 40% z nich jest ocenianych jako „Internationally Excellent” lub „World Leading”.

DMU jest uznawany za jeden z najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii, który odpowiednio przygotuje studenta do przyszłego zawodu. Wszystkie wydziały zapewniają, że studenci stykają się z firmami swojej branży, a większość programów jest akredytowana przez najważniejsze stowarzyszenia zawodowe w kraju. Ponad 92% wszystkich absolwentów dostaje pracę w swoim zawodzie w ciągu 6 miesięcy po ukończeniu studiów. Kilka programów studiów ma jeszcze wyższy odsetek sukcesu, jak na przykład projektowanie mody (95% -99%).

DMU znajduje się zaledwie godzinę jazdy pociągiem na północ od centrum Londynu, w dziesiątym co do wielkości mieście w Anglii: Leicester, które jest również jednym z najtańszych i najbezpieczniejszych miast studenckich w kraju. DMU jest jedną z nielicznych uczelni w kraju, której wszystkie wydziały zlokalizowane są w jednym miejscu, w centralnej części miasta.

Na uczelni działa sponad 80 różnych organizacji i klubów, do których można dołączyć. Dla tych, którzy chcą zaangażować się społecznie DMU oferuje wolontariat „Square Mile”, w którym można pomóc dzieciom i młodzieży żyjących w trudnych warunkach poprzez wsparcie i naukę.

Kierunki studiów

Kursy oferowane przez DMU to między innymi GAP year, licencjackie i magisterskie. W swojej ofercie posiada także kursy przygotowujące (Pathway Programmes) dla wszystkich oferowanych kierunków:

  • International First Year (IFY): Program dla studentów pierwszego roku studiów licencjackich, którzy nie do końca spełniają kryteria przyjęcia. Jest to program, który zapewnia przyjęcie na 2 rok studiów.
  • Undergraduate Level (stopnia licencjackie, 3 lata: BA / BSc)
  •  Post-graduate level (stopnie magisterskie, 12-15 miesięcy: MA / MBA / MSc)

DMU oferuje ponad 400 kierunków w różnych dziedzinach, na przykład:

Dodatkowo, można wybrać również krótkie kursy:

  • International Incorporated Master (IIM): 1-2 semestry (10-20 tygodni). Jest to Program Pre-Master dla studentów, którzy nie do końca spełniają kryteria przyjęcia do programu Master. Program prowadzi bezpośrednio do programu studiów magisterskich.
  • Study Abroad Courses: są to kursy, które trwają od 6 miesięcy do roku. Oferowane są studentom zagranicznych uczelni, którzy chcieliby doświadczyć studiowania na prestiżowym brytyjskim uniwersytecie.

Zakwaterowanie

DMU ma osiem budynków mieszkalnych, znane jako Halls, z których wszystkie są zlokalizowane na uczelni lub w odległości pięciu minut od kampusu. Składają się one z wielu oddzielnych mieszkań.

  • 85 £ / tydzień  – prywatny pokój, wspólna łazienka i kuchnia
  • 122 £ / tydzień – pokój z własną łazienką, wspólna kuchnia

Typowy czas trwania umowy wynosi około 43 tygodni i obejmuje okres studiów. Koszty utrzymania (bez uwzględnienia czesnego) szacuje się na około 820 £ miesięcznie.

Pokoje są gwarantowane dla wszystkich studentów. Po przyjeździe, każdy otrzymuje bezpłatny pakiet z pościelą (poszwy, poszewki), kołdrą i poduszkami.

Dowiedz się więcej o zakwaterowaniu dla studentów.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś (telefonicznie, mailowo, osobiście lub przez poniższy formularz):

Darmowe studia w UE!

Pobierz broszurę

Studia w Anglii

Studia w Anglii

Kariera w hotelarstwie