Opinie

Przyjechałam do Venlo w II połowie sierpnia, a 31. sierpnia rozpoczęłam studia. Wszystko jest w porządku, jestem bardzo zadowolona z kierunku. Poznałam wiele miłych, sympatycznych oraz pomocnych osób pośród studentów oraz wykładowców. 
Studia są prowadzone w języku angielskim przez wykładowców z Holandii i Niemiec. Kilku z nich mieszkało w krajach anglojęzycznych, tak więc nie ma problemu w komunikacji ani w trakcie wykładów. Wykładowcy są bardzo pomocni i wiem, że jeśli mam jakikolwiek problem odnośnie nie tylko studiów, ale również np. mieszkania w Venlo w Holandii, nie wiem jak załatwić sprawy w urzędzie, w każdej chwili mogę się z nimi skontaktować i otrzymać pomoc, głównie od naszego opiekuna grupy. 
Kierunek International Fresh Business Management można studiować w trzech językach (holenderski, niemiecki oraz angielski) i z tego względu zostaliśmy podzieleni na 3 grupy. W mojej grupie anglojęzycznej jest 11 osób (2 Niemki, 2 Ukraińcow, 1 chłopak z Pakistanu, Nigerii, Rosji, 2 Holenderki, 1 Polka i ja). Każdy wykład i ćwiczenia mamy w grupie 11-osobowej, co moim zdaniem jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie wiem jak wygląda to w grupie niemieckojęzycznej, ponieważ na Fontysie studiuje bardzo dużo osób z Niemiec, czego w sumie się nie spodziewałam.
Zakwaterowanie jest również na wysokim poziomie, jednak różni się paroma szczegółami, np. studenci I roku mają możliwość mieszkania w akademiku (Fontys ma podpisaną umowę z firmą Antares, do której należy budynek i który wynajmuje pokoje), natomiast po roku muszę znaleźć inne mieszkanie.
Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa i chciałabym jeszcze raz serdecznie podziękować za pomoc w aplikowaniu na ten kierunek!
Mogę z czystym sumieniem polecić państwa firmę każdemu kto wybiera się na studia za granicę. Osobisty kontakt i pomoc na każdym kroku były nieocenione. Polecam!
Laura Lebiedzińska
International Fresh Business Management
Fontys University

Uczelnia ma bardzo dobre, nowoczesne „zaplecze”, mam tutaj na myśli na przykład ilość komputerów do dyspozycji uczniów, ilość sal (w większości są projektory + zwykłe tablice), bibliotekę czy stołówkę a przede wszystkim stronę internetową, dzięki której kontakt na linii uczniowie-nauczyciele jest bardzo łatwy (e-maile, „tablica” z ważnymi wiadomościami, przejrzysty plan na kilka tygodni, prezentacje używane podczas wykładów i dodatkowe materiały dla uczniów).

O programie wciąż wiele nie mogę powiedzieć (studiuję dopiero miesiąc), ale wrażenia mam bardzo pozytywne, zaczynając od międzynarodowej grupy uczniów, do przejrzyście prowadzonych zajęć i ogólnej przyjaznej atmosfery. Prawdą jest, że potrzebne jest dużo samodzielnej nauki, jako iż na każdym z wykładów przerabiamy dużo materiału.

Wykładowcy kładą duży nacisk na zajęcia praktyczne, zarówno w szkole (mamy specjalne workshopy, na przykład z Międzynarodowego Zarządzania i Zarządzania Operacyjnego, na których w praktyce stosujemy wiedzę zdobytą na wykładach) jak i po zajęciach (wiele materiałów udostępnionych na portalu naszego kierunku, zadania dodatkowe itp.). Jest także możliwość uczęszczania na dodatkowe zajęcia z trudniejszych przedmiotów, o których wiadomo, że sprawiają wiele problemów uczniom, takich jak Księgowość (dodatkowa matematyka i zajęcia prowadzone na zasadzie korepetycji).

Rozwijane są także nasze umiejętności z języka angielskiego – prowadzone będą kursy na poziomie B2 i C1, na których będziemy skupiać się na biznesowym języku.

Ewa Wróbel
International Business and Management Studies
Fontys University

Darmowe studia w UE!

Pobierz broszurę

Studia w Anglii

Studia w Anglii

Kariera w hotelarstwie