Studia w Holandii

Holandia to bardzo popularny kraj do studiowania, także wśród polskich studentów. Studia w Holandii są przede wszystkim praktyczne. Studenci odbywają praktyki w znanych światowych firmach i kończą studia pierwszego stopnia z prawie rocznym doświadczeniem zawodowym. Odbyte praktyki są także często pierwszym krokiem do zatrudnienia w partnerskiej firmie.

Studia odbywają się w języku angielskim.

Holandia1

Holenderskie uczelnie są przyjazne studentom oraz dobrze wyposażone. Znajdują się tam multimedialne sale, biblioteki, laboratoria i centra badawcze. Studenci często pracują w grupach; mogą także korzystać z pomocy wykwalifikowanych profesorów.

Jeśli chodzi o koszty studiowania w Holandii, Polscy uczniowie są uprzywilejowani dzięki członkostwu w UE. Studia pierwszego stopnia pokrywają z własnej kieszeni jedynie w około 10% i płacą za ok. 2 050 EUR rocznie. Studia magisterskie są jednak pełnopłatne.

Studenci mogą starać się dofinansowanie kosztów utrzymania przez rząd holenderski.

Polecamy szczególnie uczelnie nauk stosowanych – czyli universities of applied sciences, które bardzo praktycznie przygotowują studentów do przyszłej kariery zawodowej. W programie studiów są 2 5 miesięczne praktyki, dzięki czemu wraz z dyplomem licencjata lub inżyniera absolwent posiada także prawie roczne doświadczenie zawodowe oraz kontakty w branży, a także bardzo często ofertę pracy w firmie, w której odbywał praktykę.

Absolwenci maja bardzo dużą szansę na rozpoczęcia swojej kariery zawodowej w Holandii. Bezrobocie jest bardzo małe, a firmy holenderskie chętnie zatrudniają osoby po studiach w tym kraju.

Holandia2

Jeśli masz pytania, chcesz poznać możliwości studiowania wybranego przez Ciebie kierunku w Holandii oraz dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc dostać się na te studia – skontaktuj się nami jeszcze dziś (telefonicznie, mailowo, osobiście lub przez poniższy formularz). Nasza pomoc jest bezpłatna!

 

Darmowe studia w UE!

Pobierz broszurę

Studia w Anglii

Studia w Anglii

Kariera w hotelarstwie