Van Hall Larenstein

Van Hall Larenstein University of Applied Sciences to wyjątkowa uczelnia przyrodnicza. Nauka w niej skierowana jest na środowisko naturalne, zdrowie ludzi i zwierząt, oraz odpowiedzialne zarządzanie zasobami środowiska.

VHL4

Wszystkie te dziedziny nauki mają swoje odzwierciedlenie nie tylko w różnorodnych i oryginalnych kierunkach oferowanych przez ten holenderski uniwersytet, ale także w ofertach pracy dla ich absolwentów.

Uniwersytet stwarza możliwość rozwoju wielu pasji poprzez szeroką gamę specjalizacji (jak np. zarządzanie końmi w hodowli lub rozrywce) w ramach każdego z kierunków. Nauka prowadzona jest w języku angielskim, przez co środowisko studenckie jest wielokulturowe.

Kierunki studiów

International Business and Management Studies to program prowadzony we współpracy 3 uniwersytetów: Noordelijke Hogeschool Leeuwarden, Stenden Hogeschool i Van Hall Larenstein. Studenci mogą korzystać z usług doradców, mają nieustanny kontakt z innymi zagranicznymi studentami oraz ogromne możliwości korzystania z programów wymiany studenckiej.

Pierwsze 2 lata nauki skoncentrowane są wokół nauki podstawowych przedmiotów m.in.: Accounting, Law oraz umiejętności zarządzania w ramach przedmiotów takich jak: Acquisition, Communication, Total Quality Management, Logistics i Human Resource Management.

Po ukończeniu 2 lat nauki studenci wybierają specjalizację spośród:

 • Food and Agribusiness Management
 • Business-to-Business Management i Retail
 • Small Business Management

Absolwenci tego kierunku są przygotowani do podjęcia pracy na różnych stanowiskach, m.in: produkt manager, purchase manager czy supply chain manager.

holandia flowers

Agribusiness and Business Administration to program łączący studia z zakresu administracji z doskonaleniem umiejętności niezbędnych w przemyśle rolniczym. Celem studiów jest przekazanie studentom wiedzy na temat rolnictwa, logistyki, marketingu, a także rozwój sprawności komunikacyjnych.

Specjalizacje dostępne na tym kierunku to:

 • Bachelor/ Final Phase Bachelor International Horticulture and Marketing
 • Bachelor/ Final Phase Bachelor Agribusiness and Trade
 • Final Phase Bachelor in Food and Agribusiness Management

90% absolwentów Agribusiness and Business Administration w Van Hall otrzymuje pracę do 3 miesięcy po ukończeniu studiów. Stanowiska na jakich mogą pracować to m.in.: marketing manager w firmie spożywczej, konsultant do spraw rolnictwa, logistics manager, financial advisor lub agricultural accountant.

holandia .landscapes_farmland_farm_001

Food Technology to kierunek skoncentrowany głównie na potrzebach konsumenta. Studenci zgłębiają wiedzę z zakresu marketingu, administracji a także chemii, ekonomii i handlu.

Absolwenci kończą naukę ze specjalizacją Bachelor Food Innovation Management i specjalizują się w pracy na następujących stanowiskach: Project manager, account manager, produkt developer, commercial technologist, customer- service chief i wiele innych.

holandia.nutrition_students_juicefactory_002

Animal Husbandry to idealny kierunek dla osób marzących o pracy na jednym ze stanowisk: entrepreneur/ business manager, business advisor, supplier, organiser of sporting events.

Elastycznośc programu pozwala na wybór jednej z wielu zróżnicowanych specjalizacji:

 • Bachelor/ Final Phase Bachelor Applied Animal Science
 • Bachelor/ Final Phase Bachelor Equine Business and Economics
 • Bachelor/ Final Phase Bachelor Equine Leisure and Sports
 • Bachelor/ Final Phase Bachelor International Livestock Management

holandiaw.animals_horse_rider_004

Koszt studiów

Na uczniów z Unii Europejskiej czekają znaczne dofinansowania do czesnego. Za studia pierwszego stopnia płacą oni jedynie 10% kosztów nauki.

 • Bachelor i Final Phase Bachelor 1950 euro za rok
 • Master 10 000 euro za rok

holandia vhl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś (telefonicznie, mailowo, osobiście lub przez poniższy formularz):

Darmowe studia w UE!

Pobierz broszurę

Studia w Anglii

Studia w Anglii

Kariera w hotelarstwie