Opinie studentów

Zobacz opinie studentów, którzy z naszą pomocą wyjechali uczyć się w Danii. Poprosiliśmy ich, żeby napisali kilka słów na temat swoich doświadczeń na duńskiej uczelni i skomentowali ewentualne trudności spowodowane wysokimi kosztami życia  w Skandynawii.

 


 

Dziękuję za umożliwienie wystawienia opinii i od razu przechodzę do rzeczy. Skończyłam studia w KEA i cieszę się, że było to właśnie tam. To, co uderzyło mnie już na samym początku studiów, to fakt, że w Danii nikt nie zmusza Cię do ślęczenia nad książkami. W szkole średniej byliśmy wprost zmuszani do tego, żeby kuć na pamięć regułki, które nigdy nam się nie przydadzą, a tu jest inaczej. Wychodząc z zajęć człowiek ma szczere przekonanie, że nauczył się czegoś praktycznie. Mogę po prostu iść i coś robić, a nie tylko wiedzieć, jak to się robi.

To, czego nauczyłam się w KEA, momentalnie przełożyło się na efekty. 2 miesiące po skończeniu studiów, zaczęłam swoją pierwszą pracę, początkowo w Danii, później w Polsce. Rekruterzy patrzyli na mnie inaczej widząc dyplom duńskiej uczelni, poczułam, że on naprawdę coś znaczy, a pracę dostałam tak, jakby na mnie czekała. Myślę, że studiując w Polsce nie miałabym takiego szczęścia.

Ewelina, Zakopane,

absolwentka budownictwa w KEA


Pomimo, iż KNORD nie posiada tak 'wyśrubowanego’ image-u jakim niewątpliwie może się poszczycić CBS, poziom kursu pozostaje na dość wysokim poziomie. Oczywiście będąc bardzo obiektywną, dostrzegłabym kwestie, które można by było poprawić, jednak leży to niewątpliwie w gestii KNORD i w ich fizycznych możliwościach.
Ogólnie:

 • osobiście bardzo dużo (jak do tej pory) się nauczyłam, poznałam wiele modeli ekonomicznych, ich zastosowanie w praktyce itp.
 • kurs jest świetnie osadzony w realiach „International sport business industry” i wykorzystuje całe mnóstwo „case studies” i praktycznych przykładów,
 • program jest dość wymagający, zwłaszcza w zakresie pisania projektów (indywidualnych i grupowych) oraz czytania, dlatego uważam, że przygotowanie z języka angielskiego na poziomie advanced jest niezbędne,
 • atmosfera i relacje lektor – student są wspaniałe, jakże dalekie od polskich tradycji,
 • uczelnia sama w sobie: świetna (choć dość daleko od centrum), sale wykładowe doskonale wyposażone w sprzęt multimedialny, cała gama miejsc do nauki na terenie uczelni, dostęp 24/7, wspaniały dostęp do międzynarodowych ekonomicznych baz danych (artykuły, statystyki) opłacony przez uczelnię – trzeba tylko wiedzieć jak i gdzie czegoś szukać, a to istna skarbnica danych potrzebnych do projektów,
 • wszystkie zajęcia prowadzone są w postaci prezentacji ppt, które później dostępne są dla studentów na wewnętrznym portalu uczelni,
 • cały program każdych zajęć był imponująco rozpisany: z wyszczególnieniem każdego pojedynczego spotkania i uwzględniał opis tematu zajęć, wymagane od studentów przygotowanie i cele spotkania,
 • mieliśmy kilka spotkań z przedstawicielami duńskich firm.

Generalnie, ja osobiście jestem bardzo zadowolona i dziękuję Państwu za pomoc w kwestiach aplikacji. Pan Dariusz był bardzo pomocny i niemal błyskawiczny w reakcjach. Właściwie to dzięki jego natychmiastowej reakcji, po mojej telefonicznej z nim rozmowie, jestem tutaj dzisiaj.
Przede mną ostatni – czwarty projekt obowiązkowy i semestralny projekt z dwoma egzaminami – miejmy nadzieję, że rozpocznę drugi semestr.

Anna Hodson
KNORD – Business Academy Copenhagen North 

Bachelor of Sports Management


Witam serdecznie.

Padło pytanie czy jestem zadowolony? Jak można być niezadowolonym ze studiowania na uczelni gdzie studiowanie to czysta przyjemność, a nie kolejna czynność do której trzeba się zmuszać. Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Oczywiście na początku nie obyło się bez stresu, niepokoju. Nie wiedziałem czego mam się spodziewać. Inny kraj, odległość od domu: wszystko to dodaje czarnych barw do scenariusza.

Jednak Duńczycy są wspaniałymi ludźmi, na uczelni nie pozwolą Ci się poczuć samotnie. Szczególnie w te pierwsze dni starają się jak mogą, by ani na chwilę nie pomyśleć o powrocie.

Co do nauki. Miałem rok doświadczenia po studiowaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, więc jestem w stanie porównać. UE jak wiadomo w Polsce jest wysoko ceniona – w POLSCE.

Mam jedno marzenie – przywieźć wykładowców polskich do Aarhus i dać im szansę czegoś się nauczyć. Mianowicie co to znaczy zainteresować studenta. Muszę przyznać, że na ASB nawet całka Riehmana staję się tematem ciekawych rozważań.

Można wiele pisać..

Napiszę: ZAPRASZAM DO DANII ! Zachęcam do studiowania za granicą.

Każdy powinien poczuć tę atmosferę studiowania ciekawych rzeczy, z ciekawymi ludźmi, w ciekawym miejscu.

Ale teraz pojawia się pytanie: KTO WTEDY BĘDZIE STUDIOWAŁ W POLSCE?

Michał Bartosz,
ASB Aarhus University 

Business Administration

 


Właśnie kończę III semestr studiów w Danii (w Aalborgu) i muszę przyznać, że to była świetna decyzja. Polecam zdobyć się na odwagę i wybrać się na studia właśnie do Danii. Gwarantuję, że spodoba wam się system nauki bez presji i podejście wykładowców do studentów. Wszyscy są gotowi do tego, żeby z uśmiechem pomagać studentom w nauce. Nie musicie się stresować ogromem nauki- trzeba być uważnym w trakcie zajęć, a spora liczba praktycznych projektów pozwoli utrwalić wiedzę. Już na IV semestrze odbywają się praktyki w profesjonalnych firmach. Z tym również pomaga uczelnia. Ja sam wybieram się właśnie przy pomocy uczelni do Chin, gdzie przez 3 miesiące będę zdobywał bezcenne doświadczenie i oczywiście korzystał z wolnego czasu by zobaczyć ten jakże ciekawy kawałek świata.
Ale studia za granicą to nie tylko uczelnia. Polecam Danię również dlatego, że to przyjaźnie nastawieni ludzie, z których niemal każdy posługuje się językiem angielskim, więc nie ma obawy o problemy komunikacyjne. Można poznać wielu ludzi nie tylko z Danii, ale i innych, nie tylko europejskich państw. Jeśli lubicie być aktywni poza uczelnią, nie stanowi to problemu. Istnieje wiele organizacji sportowych i kulturalnych, do których można wstąpić i cieszyć się aktywnie spędzonym czasem wolnym. Życie nocne również jest bardzo interesujące. Duńczycy lubią wychodzić do pubów i dyskotek, co stwarza świetną okazję do dobrej zabawy i spotkania ciekawych osób.
Jeśli szukacie dobrej edukacji, ciekawych ludzi i niezapomnianych przygód, polecam Danię.

Adam Zamęcki
University College Northern Denmark 

AP Degree in Marketing Management


Dzień dobry,

Tak zdecydowanie mogę stwierdzić, że już ostatecznie zaaklimatyzowałam się w Danii:). Kraj, a raczej system w nim panujący bardzo mi się podoba. Wszelkie sprawy załatwić jest bardzo łatwo, Duńczycy są stosunkowo przychylni do obcokrajowców i jak narazie większych problemów w sprawach formalnych nie doświadczyłam.

Co do VIA- szkola bardzo dobrze wyposażona, nauczyciele przychylni i mili ale jednak z ich poziomem angielskiego jest bardzo różnie. Cóż, wśród obcojęzycznych uczniów posługujemy się terminem DANGLISH :). Ogólnie wrażenie bardzo pozytywne, mamy dużo możliwości. Rzeczą do której ciężko było mi się przyzwyczaić był kompletny brak teorii, od razu wszystkie problemy wcielamy w życie, (co czasami jest dosyć trudne bez jakichkolwiek podstaw). Z kierunku i klasy jestem bardzo zadowolona. Myślę że Civil było bardzo dobrym wyborem. W środę rozpoczynam sesję egzaminacyjną, także jestem w trakcie przygotowań. Jednoznacznie jednak stwierdzam że gdybym miała możliwość jeszcze raz wybrać, zdecydowanie podjęłabym taką samą decyzję.

Pozdrawiam

Magda

VIA University College

Civil Engineering

 


2 lata temu wyjechałam na studia do TEKO w Herning. Początkowo trochę obawiałam się, jak będzie wyglądała nauka i czy aby na pewno dam sobie radę, ale te obawy były bezpodstawne. Z pomocą Perfect skompletowaliśmy wszystkie dokumenty i wystąpiliśmy o pozwolenie na pobyt. Wszystko zostało załatwione szybko i sprawnie, a po kilku tygodniach byłam już w Danii. Jestem bardzo zadowolona ze studiów, od dziecka marzyłam o tym, żeby zostać zawodową projektantką mody, ale polskie realia nie sprzyjały temu celowi. Kiedy dowiedziałam się o TEKO, byłam pewna, że właśnie tam chcę studiować.

Jeżeli miałabym podać mocne strony tej uczelni, to z pewnością byłoby to:

 • Indywidualne podejście do nauczania. Nie jesteśmy tu traktowani wyłącznie, jako grupa, ale przede wszystkim, jako osobne jednostki i każdej osobie poświęcane jest odpowiednio dużo czasu.
 • Nowoczesny sprzęt. Z tego na pewno uczelnia może być dumna. Kiedy rozmawiam ze znajomymi, którzy studiują w Polsce, to wydaje mi się, że poziom studiów w naszym kraju zatrzymał się w miejscu wiele lat temu. Tutaj mam dostęp do wszystkiego, co jest mi potrzebne – bez ograniczeń czasowych.
 • Klimat, czyli to, co jest najważniejsze dla każdego studenta Wykładowcy traktują nas na równi z sobą. Mało tego, zawsze mogłam liczyć na pomoc, bez względu na to, czego by dotyczyła.

Serdecznie polecam TEKO i nie żałuje, że zdecydowałam się studiować właśnie tam.

 

Anna z Warszawy, studentka 2 roku projektowania w TEKO

 


Mam na imię Kaśka i od września 2011 jestem studentką Architectural Technology and Construction Management na UCN w Aalborgu w Danii. Znalazłam się tu dzięki PERFECTowi, a dokładniej panu Januszowi Pelizgowi, który pomagał mi w załatwianiu wszystkich formalności związanych ze szkołą i dodatkowo odpowiadał na miliony moich pytań, za co jestem mu serdecznie wdzięczna.

Przyjazd do Aalborga i rozpoczęcie tu studiów otworzyły całkiem nowy rozdział w moim życiu. Chociaż bywały chwile że byłam niespokojna, teraz jestem pewna, że to najlepsze co mnie w życiu spotkało.

Dania – kraj rowerów, klocków Lego i „bzika” na punkcie ochrony środowiska spodobała mi się od razu, a kiedy rozpoczęłam swoje zajęcia w szkole byłam nią zachwycona. System pracy w grupach to zupełne przeciwieństwo nauki w Polsce. Uczymy się dyskutować, prezentować swoją opinię i znajdować kompromisowe rozwiązania. Teoria którą przedstawiają nam nauczyciele od razu zamieniana jest w zadania, które wzbogacają nas o ciekawe doświadczenia. Duńczycy przywiązują znaczną wagę do praktyki, co według mnie jest ich cudowną cechą. Bo oznacza to koniec nudnych wykładów na lekcji, a początek aktywnego działania.

Na uczelni atmosfera jest naprawdę świetna, a to wszystko dzięki miłym i zawsze chętnym do pomocy studentom i pracownikom University College of Northen Denmark (UCN). Nie musisz obawiać się tego, że nie znasz duńskiego, bo naprawdę ciężko tu znaleźć kogoś kto nie mówi po angielsku.

Dlatego szlifuj swój angielski i przyjeżdżaj! UCN ma ogromny wybór programów – z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Co ważne nauka jest zupełnie darmowa, a teraz jest raczej rzadkością. Poza tym naprawdę warto zobaczyć ten piękny kraj i poznać wielu nowych przyjaciół z całego świata.

Katarzyna Tomaszewska

University College Northern Denmark 

Architectural Technology and Construction Management

 


 

Rok studiów za mną. Na tym etapie mogę już powiedzieć, jak je oceniam i sam się dziwię, ale jest to naprawdę pozytywna ocena. W pierwszej kolejności chciałbym wam podziękować za zorganizowanie moich studiów, sam nigdy bym tego nie ogarnął. Mieszkam i pracuję dorywczo w Kopenhadze, a większość dnia zajmują mi studia. Łatwo nie jest, tym bardziej, że nauka przebiega w języku angielskim, ale daje radę i wiem, że w Polsce nie uzyskałbym takiej wiedzy. Mam zamiar pozostać w Danii na stałe, ten kraj to ogromne możliwości, ludzie są przyjaźni, a poziom życia nieporównywalny z naszym. Pozdrawiam.

Kuba

CPH

Informatyka


 

Dania tanim krajem nie jest, jednak ja już przestałem skupiać się na tym, ile zapłaciłbym w Polsce. Uczelnia jak najbardziej godna polecenia, poświęcają dużo czasu na to abyśmy my jako studenci mogli się nawzajem poznać. Powoli zaczyna się nauka jednak podejście nauczycieli sprawia, że aż tak się tego nie odczuwa.:)

Dawid Opyd

ZIBAT w Køge,

Service, Hospitality and Tourism Management

 


 

Tak naprawdę minął dopiero pierwszy tydzień normalnych zajęć (wcześniej przez tydzień wdrażaliśmy się w nowe środowisko), ale już wiem, że będzie dobrze – nauczyciele bardzo otwarci i pomocni, ciekawy sposób prowadzenia zajęć, moja super grupa składa się z ludzi z całego świata, a że nastawiłam się wcześniej na dużo większe ceny stwierdzam, że nie jest tak źle.:)

Ala Grzegorzewska

ZIBAT w Køge,

Service, Hospitality and Tourism Management

 


 

 

Studiuję Marketing Management na UCN Aalborg. Ludzie są wspaniali, nauczyciele również, ale na początku warto trochę przysiąść do języka, bo jest dużo profesjonalnych pojęć i można się pogubić. Za to atmosfera jest tak przyjazna, że rekompensuje nawet nieustający deszcz i wiatr.

😀

Agnieszka Żukowska

UCN Aalborg

Marketing Management

 


 

Uczelnia bardzo mi się podoba, zarówno pod względem organizacji pracy, jaki i budynku, mogłoby być jednak trochę mniej nauki. Ludzie są bardzo sympatyczni i pomocni. Ceny w Danii są wysokie, ale zdarzają się bardzo korzystne promocje. Jestem bardzo zadowolona z mojej decyzji, nigdy bym jej nie zmieniła!

 

Gosia Wolny

Business Academy Aarhus

Financial Management and Services

 


 

 

Super uczelnia, póki co bardzo przyjemne zajęcia i mili ludzie. Ceny trochę czasami straszą, ale niektóre rzeczy są nawet tańsze niż w Polsce. Teraz pora na załatwianie dokumentów. Mieszkam w nie za ciekawej dzielnicy, ale szukam czegoś innego. Ogólnie podoba mi się jak do tej pory!

😀

Damian Pokorniecki

Business Academy Aarhus

IT Networks and Electronics Technology

 


 

 

Studiuję na VIA w Aarhus – super ludzie, wykładowcy, miasto pełne życia, piękny, nowo otwarty uniwersytet – raczej przypomina to wakacje niż studia. Ceny są trochę wyższe niż w Polsce, ale jak ktoś nie jada codziennie w restauracjach to da radę.;)

 

Ewa Grzybicka

VIA University College w Aarhus

‪ Value Chain Management

 


 

 

Studiuję Computer Science w Odense i jestem pod ogromnym wrażeniem sposobu nauczania. Jest luźna atmosfera na zajęciach, nauczyciele sprawiają że aż chce się uczyć.:)

‪Ludzie są bardzo w porządku, nie ma problemów w urzędach z załatwieniem czegokolwiek, jeśli chodzi o ceny – można dać radę, mają bardzo ciekawe promocje jeśli kupuje się produkty w większych opakowaniach. Jedyna wada – praca, a raczej jej brak, ale mam nadzieję na odrobinę szczęścia.:)

 

Kinga Milaszkiewicz

Lillaebelt Academy w Odense

Computer Science

 


 

Super uczelnia, przyjaźni ludzie i piękne miasto. Ceny trochę straszą, ale da się przeżyć.:)

Nie żałuję wyboru i nie wyobrażam sobie nauki w Polsce.:)

Paulina Karlińska

VIA University College w Horsens

Marketing Management

Darmowe studia w UE!

Pobierz broszurę

Studia w Anglii

Studia w Anglii

Kariera w hotelarstwie