Miasta studenckie

Przedstawiamy skrótowe informacje o kilku miastach, w których znajdują się najpopularniejsze wśród naszych studentów uczelnie.

 

Kopenhaga

Stolica i największe miasto Królestwa Danii, położone na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia i częściowo Amager. Kopenhaga to jedno z najbardziej stylowych miast na świecie, charakteryzuje się wysokim standardem życia, czystością, bezpieczeństwem i piękną architekturą.

 

kopenhaga

 

Aarhus

Aarhus jest drugim co do wielkości miastem Danii, leży na wschodnim wybrzeżu Jutlandii i jest głównym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym Danii. Miasto Aarhus to piękne krajobrazy, lasy, atmosfera starego miasta, plaż i kultury. Transport publiczny dobrze funkcjonuje, ale jest droższy niż w innych miastach, więc większość studentów wybiera rower; stąd Aarhus jest znane jako miasto rowerów.

 

aarhus

 

Aalborg

Aalborg to miasto zlokalizowane w północnej części Danii, na Półwyspie Jutlandzkim. Jest trzecim największym miastem kraju; mieszka tam około 200 000 mieszkańców. W Aalborgu mieści się dużo instytucji związanych z edukacją, także uczelni, dlatego panuje w nim studencka atmosfera. Dobre warunki do życia, sprawny transport publiczny, bogate życie kulturalne i sportowe sprawiają, że jest to bardzo przyjemna okolica.

 

Aalborg

 

Odense

Odense jest czwartym największym miastem Danii, położonym na Fionii. W mieście jest wiele parków i panuje przyjemna, studencka atmosfera. Odense jest miejscem urodzenia Hansa Christiania Andersena. Miasto skupia się na utrzymywaniu i rozwijaniu międzynarodowych kontaktów co umożliwia mieszkańcom rozwój i polepszanie warunków życia.

Odense jest bardzo dobrze przystosowane do dużej liczy studentów, posiada kawiarnie, dyskoteki, kina, a władze miasta, co roku organizują koncert powitalny dla nowych studentów.

 

Odense

 

Herning

Herning to małe miasteczko w środkowej części Jutlandii, zwanej Midtjylland. Miasto jest znane z przemysłu tekstylnego, ale w obecnej sytuacji gospodarczej jego znaczenie rośnie ze względu na pojawiające się w pobliżu strefy przemysłowe. Przedmieścia są równie ważne, jak Lind, Gjellerup lub Birk. To przedmieście Birk służy jak miasteczko studenckie.

 

Herning

 

Kolding

Kolding to siódme co do wielkości miasto w Danii (ok. 60 tys. mieszkańców). Leży nad fiordem Kolding. Jest małe, urokliwe i zabytkowe – znajduje się w nim między innymi wzniesiony w średniowieczu Zamek Królewski Koldinghus – dawna siedziba królów Danii.

 

kolding

 

 

Darmowe studia w UE!

Pobierz broszurę

Studia w Anglii

Studia w Anglii

Kariera w hotelarstwie